720p618at57-margareta-naucmese.jpg

Margareta Křížová

Na Naučmese od 7. 4. 2014, vedl/a kurzy pro 39 účastníků. Navštívil/a 7 kurzů.

Už víc než 25 let radím firmám a živnostníkům v podnikání. Krok za krokem, jednoduše, bez zbytečných řečí.  Netvrdím, že mám patent na rozum, takže pokud podnikáte ve výrobě letadel nebo mikročipů, na rovinu říkám, že vám neporadím, protože tomu nerozumím.

Můžete se o mě dočíst, že jsem „Jedna ze zakládajících partnerek CEAG, zodpovědná především za strategii, business development a poradenství v rámci fúzí a akvizic a spolupracuji s fondy private equity, strategickými investory a vlastníky společností.” Přeloženo do běžné mluvy to znamená, že firmám a jejich majitelům, či managementu radím v tom, jak to udělat, aby se jejich businessu dařilo, rozvíjel se, získal investice, když je to potřeba a firemní úspory na to nestačí, a kdy a jak firmu prodat, když se majitel rozhodne, že by konečně mohl začít odpočívat.

Někdy jsem také na druhé straně a radím investorovi, do jaké firmy má vložit své peníze. Česká televize mě pozvala, jako investorku do pořadu Den D. Tam mě to fakt bavilo, přestože se člověk nestačil divit, na co všechno chtějí lidi získat investici.

Kromě toho jsem tak trochu grafoman a píšu blog, kde občas radím a občas sdílím „veselé historky“ z podnikání.  Ale hlavně fandím lidem, co používají vlastní hlavu a selský rozum.

 

Margareta

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.