Znovuobjevení emoční kompetence

6x4auvc3t8zmezc-img-3288.jpeg

Martin Šalanda

Mage a Possiblity manager, lektor a performer. Narozen 1987. Vystudoval informatiku na FI MUNI a ateliér Fyzického divadla na JAMU. Jako performer a lektor vedl Více o lektorovi »

6x4auvc3t8zmezc-img-3288.jpeg

Martin Šalanda

Mage a Possiblity manager, lektor a performer. Narozen 1987. Vystudoval informatiku na FI MUNI a ateliér Fyzického divadla na JAMU. Jako performer a lektor vedl Více o lektorovi »

2yejw350jk60zkb-emocni-kompetence-naucmese.jpeg

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Osvojení se schopnosti držet* prostor pro sebe začíná změnou vztahu k vlastním pocitům, emocím a způsobům, jakými konáme.

Proč bys měl držet prostor pro něco, o čem si myslíš, že je špatné?
Vztah k emocím jakožto špatným ovlivňuje způsob, jakým je chceš držet.

V současné kultuře, kde se ti nedostává mnoho zdravých příkladů jednání na základě pocitů a emocí, to chce odvahu a statečnost vykročit na cestu na vlastní pěst a najít partnery, kteří s tebou budou zkoumat, experimentovat a učit se novým způsobům, jak s tebou být. Chce to kuráž položit si nebo druhým nebezpečnou otázku.

Začíná to tím, že cítíš dost bolesti a jsi dostatečně rozhněvaný, aby ses rozhodl udělat změnu.

Jakmile se jednou vydáš na cestu vnitřního objevování, není cesty zpět. Nemůžeš zapomenout na to, co jsi o sobě zjistil. Stejně jako nemůžeš zapomenout na zážitek z prvního polibku. Ten zážitek ti zůstane.

Zážitek ti dává možnost posunout se do jiné identity a prostoru pro objevování. Je to tvá evoluce.

Je to dobrodružství, je to neustálé pobývání v extatickém místě. K udržení a pobytu v takovém prostoru je zapotřebí matrice. Proto cvičíš, abys vybudoval matrici, abys vybudoval vnitřní strukturu, která ti pomůže udržet větší kapacitu pro držení prostoru pro tebe a tvé emoce.

* Držet prostor znamená energeticky být přítomen a držet otevřený prostor pro to co přijde, chce být vyjádřeno. Hlídat hranice, tak aby prostor byl bezpečný a nenarušen. Přidat dostatek podpory a výživy tak, aby květ rozkvetl. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.