Jak číst obraz I: Portrétní fotografie

5s6uof7ksmmgad7-mg-5371-01.jpg

Dragan Dragin

Dragan Dragin je fotograf na volné noze a pedagog. Ve své volné tvorbě se věnuje dokumentární a portrétní fotografii. V rámci své dokumentární tvorby se zaměřuje na pohybovou fotografii ve spolupráci s režiséry, Více o lektorovi »

8j92pm7u9bbz75o-bruce-davidson-east-100th-street-1966-1968.jpg

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Kdysi kdosi řekl, že aby mohl člověk vyprávět, musí umět poslouchat.
A aby mohl fotit, měl by koukat.

Ukážeme vám “jak číst obraz” během série webinářů na pozadí čtyř fotografických žánrů: portrétu, zátiší, krajiny a dokumentu.

Provedeme vás výběrem toho, co vzniklo za téměř 200 let od vynálezu fotografie.
Seznámíme vás s tvorbou lidí, kteří posunuli hranice žánru a ovlivnili další generace. 
Ukážeme vám fotografie, které nás inspirují. Společně nahlédneme do kontextu doby, kdy vznikaly a propojíme s technologickými možnostmi, které vznik fotografií umožnily.
Věříme, že vám tento webinář bude inspirací a obohacením jak pro vlastní tvorbu, tak pro budoucí čtení fotografických obrazů v galeriích, muzeích, knihách, časopisech, internetu a ulicích.
 
Portrét
Naše obrazové povídaní začne ve Francii 19. století. Dále vás seznámíme s průkopníky fotografie na uzemí Čech. Z Evropy se pak dostaneme za Atlantický oceán, abychom se pak mohli zase vrátit zpět. Zkoumat dobové hranice technických možností fotoaparátu. Od inscenovaných fotografií s dlouhou expozicí k dokumentárnímu zachycení okamžiků až po obrazovou reportáž. Podobizny známých osobností a ikonické obličeje lidí bez jména. Nevyhneme se ani tématu královské disciplíny: autoportrétu.

 

Ilustrační fotografie:

Yousuf Karsh, Audrey Hepburn, 1956

Bruce Davidson, East 100th street, 1966-1968

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?