Zdravý sed

60uvdyk9enz-header-img.jpg

Jiří Vondráček

Jsem osobní trenér, co neřadí u svých klientů na první místo svaly a ego, ale zdraví a dobrý pocit ze cvičení. Chci, aby mí klienti měli znalosti a prostředky k Více o lektorovi »

957y6fo4613-k700-dsc03294-01.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Zdravý sed neexistuje. Stejně jako neexistuje zdravý stoj nebo zdravý klek. Člověk není socha a byl vytvořen k pohybu. Jakákoli statická poloha ve které strávíte delší dobu se stane nepohodlnou. Pokud v ní budete trávit delší dobu opakovaně, vaše tělo se jí přizpůsobí. Po pár letech se vaše tělo stane expertem na sed. To není problém. Problém je, když začnete dělat cokoli jiného, než sedět.

Workshop se skládá ze 3 částí:


1) Trocha teorie a principů

  • Zde se dozvíte, že sezení není nepřítel, gymnastický míč je skryté zlo, notebook přetěžuje krk a další tipy, co se týče ergonomie a sezení. Dále se dozvíte kde máte sedací hrboly a jinou nutnou anatomii (jen to nejnutnější) a povíme si 2 základní principy, které vám instantně uleví. Nakonec se naučíme aktivní sed a řekneme si proč je naprosto klíčové ho umět.

2) Budeme cvičit v sedě

  • Projdeme si cviky, které můžete dělat v sedě v kanceláři. Bolí vás za krkem? Máme cvik. Bedra? Máme cvik. Karpály? Taky mámeJedná se převážně o cviky úlevové. Nemají za cíl dlouhodobou nápravu, ale dokáží zařídit, že po 12 hodinách v kanclu přijdete domů a nebudete zatuhlí a bez energie.

3) Budeme cvičit na zemi 

  • Cviky jsou určené pro dlouhodobou nápravu a kompenzaci sedavého způsobu života. Pokud je budete cvičit, mohu zaručit, že si za rok budete připadat jako v novém těle.

 

A protože informací a cviků bude hodně a budete z toho mít hlavu jako pátrací balon, dostanete i příručku se všemi cviky (s odkazem na video) a tipy včetně plánování pro specifické problémy. Navíc se mi můžete i kdykoli potom ozvat, pokud budete potřebovat něco vysvětlit :)

 


S sebou: Věci na cvičení (budeme se válet na zemi) a ručník, jiné pomůcky potřebovat nebudeme.

 

Doprovodné fotky

  • 9ored8j2fwi-k1600-dsc03301.jpg
  • 1o8kw7l11ar-k1600-dsc03293.jpg
  • 7v7z7ltvn76-k1600-dsc03306.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.