Workshop Adobe XD — Práce s nástrojem a principy návrhu webů a aplikací

1ilxmo9r8go42j9-sergeypetukhov-square-03.jpeg

Sergey Petukhov

Jsem UI designér a spoluzakladatel Teplické digitální agentury Proidea.digital. S naším týmem budujeme nejlepší digitální agenturu na severu. Od roku 2018 Více o lektorovi »

1ilxmo9r8go42j9-sergeypetukhov-square-03.jpeg

Sergey Petukhov

Jsem UI designér a spoluzakladatel Teplické digitální agentury Proidea.digital. S naším týmem budujeme nejlepší digitální agenturu na severu. Od roku 2018 Více o lektorovi »

1ilxmo9r8go42j9-sergeypetukhov-square-03.jpeg

Sergey Petukhov

Jsem UI designér a spoluzakladatel Teplické digitální agentury Proidea.digital. S naším týmem budujeme nejlepší digitální agenturu na severu. Od roku 2018 Více o lektorovi »

7q4b18w096a4efx-gfx-cover-naucmese-workshop-adobe-xd.jpg
E-solutions, s.r.o., Jankovcova 1037/49 170 00 Praha, Holešovice, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Individuální workshop má velkou výhodu, protože umožňuje jít víc do hloubky u témat, která vás konkrétně zajímají nejvíce. Individuální workshop je určen pro jednu osobu. Je možnost si objednat workshop na míru pro firmu, cena se odvíjí od počtu lidí a místa konání. Není problém se domluvit na workshopu na dálku přes některou z komunikačních aplikací se sdílením obrazovky. Máte-li zájem o individuální workshop, určitě se ozvěte a na všem se domluvíme. Budu se těšit.

Poznámka k termínu

Individuální workshop má velkou výhodu, protože umožňuje jít víc do hloubky u témat, která vás konkrétně zajímají nejvíce.

Individuální workshop je určen pro jednu osobu.

Je možnost si objednat workshop na míru pro firmu, cena se odvíjí od počtu lidí a místa konání. Není problém se domluvit na workshopu na dálku přes některou z komunikačních aplikací se sdílením obrazovky. Máte-li zájem, určitě se ozvěte a na všem se domluvíme. Budu se těšit.

 • Jste grafický designér?
 • Navrhujete weby nebo mobilní aplikace?
 • Stále pracujete ve Photoshopu nebo Illustratoru a přemýšlíte o změně?
 • Váháte, co pro vás bude lepší - Sketch, Figma nebo Adobe XD?

Odpověděli jste na většinu otázek ANO? Potom jste tu správně a mám pro vás pozvání na workshop, který vás může posunout a odpovědět vám na další otázky, které určitě máte.

Na mém workshopu “Smysluplný a funkční UI & Web design pro grafiky” stále potkávám hodně lidí, kteří si nejsou jisti, na jaký software se přesunout a co jim vlastně změna přinese. Za sebe jednoznačně přechod doporučuji a v zásadě je jedno, jestli to bude Sketch, Figma nebo Adobe XD. Důležité je zvolit si takový nástroj, díky kterému zvýšíte efektivitu své práce, zlepšíte workflow a pozdvihnete své návrhy.  

Myslím si, že pro většinu z vás bude nejjednodušší přejít na Adobe XD. Jestli jste zvyklí na produkty a služby Adobe Creative Cloud, máte předplacený tarif, pak vás nečekají žádné extra náklady s přechodem na nový software, myslím, že je volba jasná, a proto jste tady.

Rád vás naučím naplno využívat tento jednoduchý, ale zároveň velmi výkonný nástroj. Kromě toho, že si ukážeme jednotlivé funkce aplikace, podíváme se také na celý průběh tvorby designu webu a hlavní rozdíly oproti konkurenčním aplikacím. 

__________________________

Obsah workshopu

01 – Workflow

Jak se změnil proces návrhu webu v posledních letech. Jaký vliv na design mají technologie a nové pracovní nástroje jako je Adobe XD. Na čem v designu webového rozhraní dnes záleží a co je již standardem.

02 – Nástroje

Podíváme se, co nám nabízí aplikace Adobe XD. Projdeme jednotlivé nástroje a funkce, abyste věděli, kde, co hledat a hlavně jak to všechno používat. 

03 – Design

Adobe XD má skvělé a hlavně pohodlné rozhraní pro návrh webu a mobilních aplikací. Najdete zde několik jedinečných funkcí a zároveň zde neustále přibývají další nástroje, které se osvědčily v konkurenčních aplikacích. Ukážeme si, jak naplno využít tento software při návrhu webu.  

04 – Prototypování

Jednou ze zásadních funkcí Adobe XD je možnost z vašeho návrhu velmi jednoduše, ale zároveň velmi působivě, vytvořit interaktivní prototyp, který vám umožní lépe prezentovat klientovi vaše nápady. 

05 – Export a sdílení

Co s hotovým designem. Jak prezentovat své návrhy klientovi a připravit design pro následné kódování. Na všechno jsou v Adobe XD samostatné funkce, díky kterým to jde snadno a my se na to během workshopu podíváme.

__________________________

Autor workshopu

Pohybuji se v designu od roku 2007. Mám za sebou přes 400 návrhů webů, e-shopů a internetových aplikací. Pracoval jsem samostatně i v týmech, pro agentury a koncové zákazníky, pro malé i velké brandy. Vytvořil jsem návrhy, které někdy skončily v “šuplíku”, ale hodně mě toho naučily. Dostal jsem spoustu zpětné vazby od kodérů a vývojářů, což mi pomohlo lépe pochopit technickou část mé práce a vylepšit tak své další výstupy. V Teplicích jsem spoluzaložil digitální agenturu Pro-idea s.r.o., ve které každý den dokazujeme, že i na severu je komu svěřit online projekt. Od roku 2018 píši blog pro digitální designéry a pořádám užitečné kurzy a workshopy pro grafické designéry.

***

Potřebujete pomoct s nastartováním práce v Adobe XD? Chcete ukázat jednotlivé nástroje a funkce a hlavně jejich efektivní využití v procesu návrhu webu? Přijďte na workshop pro inspiraci a dovednosti, které vám s tím vším pomohou.

__________________________

Sledujte mě:

Píšu blog o designu - https://sergeypetukhov.cz/design

Práce - www.pro-idea.cz

Instagram - https://www.instagram.com/sergeypetukhov

Facebook - https://facebook.com/sergeypetukhovbloger

Twitter - https://twitter.com/SergeyPetukhov4

LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/sergey-petukhov-20502974

Doprovodné fotky

 • 8jzykm636d9g36e-8hnpmr0s14q-p6071144.jpg
 • 2ql96h8t92jt7ew-1g1si04qgx4-p6071151.jpg
 • 4bcwpna6p07z3ot-9438cxp6u7u-p6071169.jpg
 • 55fbm973qnu10q2-4siokh0ul3h-p3280980.jpg
 • 17djou507ilhar8-88f3zszze66-p3280973.jpg
 • 877p95fswpja31y-7zw8sspjqun-p2140836-bw.jpg
 • 9e13cmd0mn2x4r1-5dksup0f0f7-p2140833-bw.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.