Vytvoř si todo list, který funguje

6ungxsp7kua1km4-b989bd8f-ff94-493b-8bcb-134ea4d56ef5.jpg

Mikuláš Kalvoda

Co učím na kurzech, sám používám každý den. Jinak by to ani nešlo - biohacking, produktivita, optimalizace, budování návyků a výstup z komfortní zóny.  Tohle jsou doslova pilíře našeho života, na kterých stojí všechny Více o lektorovi »

170k5h6x0na-keeps.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

“ZAS nestíhám, zas to musím přesunout, odložit, budu to muset zrušit, udělat příště..”

znáte?

Nebo jste zažili pocit ze svých osobních cílů jako: “ZAS začínám od začátku, ale tento měsíc UŽ...!” -

A naopak - když si konečně sednete k práci, nevíte odkud vlastně začít, do těch důležitých věcí se vám nechce a “co jsem si to říkal že nesmím dneska večer zapomenout?”

 Možná jste už zkoušeli nějakou metodu sebeorganizace. Ale i přesto máte dost možná pocit že jste se pořádně nehnuli z místa, jen jste úkoly přepsali do nového systému, řádně ho zaplnili a po euforické chvíli kdy to vypadalo že teď už to celé zafunguje to nezafungovalo. Pak je tenhle kurz nachystaný na míru přímo vám. S čistou hlavou a vědomím “teď vyřídím tohle a další krok bude..” se vám do práce pouští mnohem líp a také z ní máte lepší pocit.

 

O čem to bude

V rámci tohoto kurzu se nebudeme snažit podchytit všechny aspekty a nástroje sebeorganizace, ani jejich srovnání. Naopak vám představím důkladně jednu konkrétní aplikaci, a skutečně praktický způsob jak s ní získat pocit kontroly nad svým časem, přehled v projektech a úkolech. Jak  ji denně používat, aby vám více času poskytla než vzala. Sebeorganizace je především o dosažení lepších výsledků a podání lepšího výkonu a o to jediné nám půjde. Dá vám tak ochutnat jaké to je, když máte konečně opravdu důvěru v systém který používáte, když nemusíte všechno držet v hlavě, nebo si naopak vzpomínat: “Kamže jsem to zas zapsal??!” Budete se cítit jinak, když za sebou uvidíte konkrétní kroky vyšlápnuté směrem k cíli, než když máte pocit že neustále začínáte.

Pokud jste se svou produktivitou spokojení a už používáte jiné nástroje, pak vás může zajímat stáhnout si místo všech jednu appku - Google Keep, také z těchto důvodů:

 

Stručně PROČ aplikace Google Keep -

“iOS” mezi systémy timemanagementu: Zvlášť dnes kdy Gmail používá 1.2 miliardy uživatelů, je stěžejní výhoda geniální propojení Keepu s Google kalendářem, Gmailem a dokumenty od Googlu. Tímto způsobem můžete dostat celý timemanagement bezkonkurenčně ještě o level výš než když jej skládáte dohromady z jednotlivých aplikací od různých společností.

Je myslím škoda, že narozdíl od alternativ jako Trello, ToDoist, EverNote a podobně není Google Keep u nás tolik známý.

Také je oproti některým konkurentům zcela zdarma. Pokud si zvyknete na nějaký systém, často vám zpočátku bude stačit pár základních funkcí, ale pro využití plného potenciálu pak stejně budete platit. Pro ty co už platí, je Google Keep varianta jak přestat. Přitom jde o skutečně plnohodnotnou alternativu těchto placených řešení.

To co je ale rozhodující pro systém osobní produktivity je fakt jak se vám s ním bude pracovat. Unikátní a intuitivní přítup v případě Keepu nadchne každého, a pokud vás bude samotná aplikace bavit, budete s ní pracovat častěji a uděláte víc. Pro představu - mrkněte na obrázek pod textem, která aplikace je pro vás přehlednější?

Používat Google Keep tak jako ostatní nástroje od Googlu můžete samozřejmě prakticky na všech zařízeních, ať už smartphonech nebo desktop verzi v prohlížeči.

 

Pokud jste dočetli až sem, nejspíš máte pocit že by pro Vás aplikace přece jen mohla být použitelná - tak ji vyzkoušejte aspoň pro tu nejvíce triviální věc, kterou ale potřebuje každý kdo se chce čas od času najíst jinak než zajít do mekáče - seznam co nakoupit!

Pro nadšence kteří si žádný hloupý seznam na nákup nepíší, protože je to nesmysl - zkuste pár dní přestat s přiléváním benzínu do ohně pod kotlíkem bublajícího chaosu, nejspíš to bude super zážitek;) K téhle specifické věci dokonce existují sólo aplikace jen pro nákupní seznam. O to je zajímavější, že se s žádnou v tomto ohledu nepracuje líp než s Google Keepem. I kdybyste si jej měli stáhnout jen pro tento účel, bude to stát za to.

  • Odškrtávací seznam funguje perfektně
  • Když začnete psát název potraviny aplikace vám rovnou nabízí mmožnosti k doplnění
  • položky můžete přesouvat jak se vám hodí
  • Můžete si vybrat jestli přidávat nově zapsané na konec seznamu nebo na začátek
  • Nejspíš většinu věcí nakupujete pravidelně - z odškrtnutých položek na seznamu můžete tedy rychle vybrat to co potřebujete dokoupit - a jedním klikem je obnovit
  • Můžete si nastavit pravidelné připomenutí, nebo připomenutí podle místa kde se nacházíte, tedy když dorazíte do své oblíbené sámošky, vyskočí vám automaticky nákupní seznam

Když zjistíte, že vás appka touto drobností překvapila a budete ji chtít používat pro větší spektrum úkolů, a zároveň efektivněji než “úkol objednat letenky mám modrou barvou, protože modrá je obloha”, ukážeme si praktické využití prvků se kterými jde v Google Keepu kouzlit.

Během bezmála dvou let používání této aplikace jsem vystřídal několik odlišných způsobů jak které poznámky organizovat. Většina se nakonec ukázala jako zbytečně složitá, ale rozhodně přispěly k tomu, abych vám mohl poskytnout několik tipů které určitě použijete.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.