Vykašlete se na noty (melodie)

20150723-090317-dsc-0359-1-.jpg

Hynek Jína

Rád zahradničím a pozoruji, jak se ze semínka stane rostlinka a z ní zase semínko. Hraji na různé hudební nástroje, fandím svobodnému vzdělávání a obdivuji lidi… Snažím se nikomu neubližovat a zároveň se nikým nenechat Více o lektorovi »

1956370-screenshot_1.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Hrajte podle sluchu! Zrovna vy že máte spíš hudební hluch? Ale jak to, že umíte česky a poznáte i z chraplavého telefonu, kdo na vás mluví? Tolik písniček máte rádi a sem tam vám v hlavě zazní... Jak je ale dostat ven?
Pojďme v sobě rozvíjet muzikanty, získat sebevědomí a osvobodit se v hraní.

Možná si připadáte jako věční začátečníci. Nějakou dobu hrajete na hudební nástroj, ale po čase se na určité úrovni zastavíte a nedaří se vám dostat dál. A nebo toho sice zahrajete dost, ale jenom s notami, bez nich ani ránu. Co s tím? Dejte šanci svému uchu!

Jak bude kurz probíhat a co se naučíte?

  • Vybereme jednoduchou píseň, kterou máme všichni v hlavě a  zazpíváme si ji, zabručíme nebo jinak dostaneme z těla ven.
  • Zkusíme na svém nástroji najít první tón melodie. Kdyby se vám to nedařilo, navedu vás. Po prvním tónu určitě dostanete chuť hledat další a další. Nechám vás v klidu tápat a bádat. Pak si písničku zahrajeme společně. Nevadí, že nebude dokonalá :-)
  • Nabídnu vám pár tipů, co můžete poslouchat a na co se zaměřit. Trochu to procvičíme a zahrajeme si ještě pár písniček.

Během kurzu sami odhalíte jednoduché hudební souvislosti. Potkáte stejně naladěné lidi, kteří se osmělili a chtějí svůj hudební sluch pokoušet jako vy. Není se čeho bát. Nejspíš zahrajete spoustu špatných tónů než najdete ty správné. Avšak právě tím se naučíte dobře vnímat hudbu, kterou hrajete. Lépe ji uchopíte a především ji dokážete osobitě vyjádřit. Nebudete už přehrávat píseň jako stroj. Naopak se píseň stane nástrojem pro vyjádření vašich pocitů a myšlenek.

Nezapomeňte si svůj nástroj

Těším se na vás...

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?