Všímáš si míst, kterými procházíš?

7232890-lucka-1.jpg

Lucie Luňáčková

Ráda si všímám krásných věcí kolem sebe a objevuju, že se dá najít něco pěkného i na na první pohled ne moc zajímavých místech (motýl na krajnici u cesty, živý Více o lektorovi »

7232890-lucka-1.jpg

Lucie Luňáčková

Ráda si všímám krásných věcí kolem sebe a objevuju, že se dá najít něco pěkného i na na první pohled ne moc zajímavých místech (motýl na krajnici u cesty, živý Více o lektorovi »

4275500-p9260926.jpg
Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Někdy jdeme ulicí a vnímáme jen škaredé počasí. Jindy jsme na dovolené a pamatujeme si studené moře. Nebo jdeme s kamarády do kina a při společném povídání po filmu se nám zdá, že jsme každý viděli úplně jiný film.


Rozdíl je většinou jen v tom, čeho jsme si dokázali všimnout. Je dokázáno, že jsme schopni vnímat jen zlomek toho, co se kolem nás opravdu děje. Pěkně to ukazuje např. toto video. Dobrou zprávou je to, že všímavost je jako sval - dá se skvěle trénovat. Když cvičíme všímavost, můžeme u stejné věci objevovat stále další a další detaily. Navíc postupně narůstá množství vjemů, které jsme schopni vnímat.


Při procházení tou stejnou ulicí tak najednou můžeme objevovat neustále něco nového. Všímat si, jak se mění barva listů na stromech, jaká auta projíždí kolem, jak vypadá cesta, po které jdeme, jakou nabídku jídla má dnes místní restaurace. Skrze taková jednoduchá pozorování můžeme schopnost všímavosti postupně rozšiřovat na situace v práci, všímavost vůči druhým lidem i sami k sobě.

Jak to bude vypadat?

Budeme chodit dvě hodiny po Praze místy podle Vašeho výběru a zkoumat, co všechno je možné objevit i na známých místech. Budeme postupně zaměřovat pozornost na vizuální vjemy v okolí, zvuky i vlastní tělo. Vyzkoušíme si, jak pracovat s tím, když slyšíme zvuky nebo vidíme místa, která se nám zdají nepříjemná, nebo jak si naopak ještě víc užít to krásné, co kolem sebe uvidíme.

Cena kurzu

Kurz není zdarma, ale jeho hodnotu si určíte sami podle toho, jak moc vám kurz dá. A to budete vědět jenom vy sami. Můžete vycházet třeba z toho, že i vy sami za svůj čas dostáváte nějakou odměnu, která je pro vás smysluplná. A A taky to může být úplně jinak, rozhodnutí je jen na vás.

Víš, že Lucie vede také tyto kurzy?

Víš, že Lucie vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.