Na den poutníkem

7232890-lucka-1.jpg

Lucie Luňáčková

Ráda si všímám krásných věcí kolem sebe a objevuju, že se dá najít něco pěkného i na na první pohled ne moc zajímavých místech (motýl na krajnici u cesty, živý Více o lektorovi »

7232890-lucka-1.jpg

Lucie Luňáčková

Ráda si všímám krásných věcí kolem sebe a objevuju, že se dá najít něco pěkného i na na první pohled ne moc zajímavých místech (motýl na krajnici u cesty, živý Více o lektorovi »

1722080-p9270994.jpg
Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Možná jste si všimli, že ty nejlepší nápady přicházejí ve chvíli, kdy děláte něco hodně jednoduchého (např.ve sprše, na dovolené, při čtení knihy) nebo dokonce vůbec nic. Zjednodušeně se dá říct, že čím jednodušší činnost děláte, tím víc toho můžete jen tak mimochodem objevit o něčem úplně jiném.

 
Posledních pět let putuju každý rok několik týdnů po svatojakubské cestě směrem do Santiaga de Compostela.Takové putování má velmi jednoduchý režim: jít, spát, jíst. Uvědomila jsem si, že během putování přicházím v koncentrované podobě na ty nejlepší nápady, a to z několika důvodů:

 Jdu jasně daným směrem, který ukazuje žlutá šipka (symbol svatojakubských cest), a rozhoduju se jen podle ní. Na každé křižovatce se rozhoduju jen podle toho, kudy vede šipka, ostatní možnosti neřeším.

  • Dopravním prostředkem jsou moje nohy. Dělám jednoduchý pohyb - krok za kokem. Díky tomu se postupně zklidňuje mysl a myšlenky jsou jasnější a přehlednější.
  • Mám záměr. To je asi největší rozdíl oproti výletu. Každý rok si dávám záměr pro celou pouť (hlavní téma, které chci během putování prozkoumat). Na pouti pak mám téměř vždy záměr pro jednotlivé dny. Někdy je denní záměr čistě racionální (např. který projekt přijmout a který odmítnout), častěji se řídím intuicí (první myšlenky dne, noční sen, povídání s dalšími poutníky u snídaně). Denní záměry se na první pohled vůbec nemusí týkat celkového záměru.
  • Pozorně se dívám kolem a vnímám krajinu i svoje tělo. Nechávám se inspirovat tím, co vidím kolem sebe, o čem si povídám s jinými poutníky, jak snadná nebo náročná pro mě cesta je, …
  • Večer si shrnu, co mě během dne nejvíc ovlivnilo a co jsem objevila ke svému dennímu záměru.

Nabízím možnost zažít pouť v kratší podobě. Žlutou šipkou určující směr budou Vaše nohy. Kam Vás povedou, tam půjdeme. Postupně se budeme v krajině dívat na to, jak se Váš záměr odráží v místech, kterými  procházíme. To se může dít prostřednictvím společného povídání i společného mlčení. Putování v tichu může být velmi silným zážitkem. Pouť se může odehrávat v krajině bez lidí (např. v lese) nebo ve městě. Výběr je jen na Vás. Jeden den je dostatečně dlouhá doba na poodstoupení z běžných povinností, zastavení se a objevení nových možností řešení.

Cena:

Kurz není zdarma, ale jeho hodnotu si určíte sami podle toho, jak moc vám kurz dá. A to budete vědět jenom vy sami. Můžete vycházet třeba z toho, že i vy sami za svůj den práce dostáváte nějakou odměnu, která je pro vás smysluplná. A tak mi můžete dát tolik, kolik sami dostáváte za den práce a k tomu něco navíc, pokud něco navíc získáte. A taky to může být úplně jinak, rozhodnutí je jen na vás. :)

Klient hradí nákady spojené s cestou, pokud někam pojedeme a budeme někde jíst.  

Víš, že Lucie vede také tyto kurzy?

Víš, že Lucie vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.