Točíme koukatelná videa

8881770-firemni-videoblog-zakladni-sestava.png

Jan Štumpa

Jmenuji se Jan Štumpa a tvorbou videí se zabývám už šest let. Mám vystudovanou filmovou režii a produkci na filmovce ve Zlíně a od té doby můj volný čas naplňuje tvorba videí. Rovněž jsem vystudoval Teorii a dějiny filmu Více o lektorovi »

20121007-114805-logo (37 of 57) (1).jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 16 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Ať už točíte video z dovolené, nebo jiné akce, o kterou se se chcete podělit s ostatními, kvalita videa vždy rozhodne o zhlédnutí snímku až do konce. Častěji ale kvalitu videa ovlivňuje zvuk, na který se vždycky zapomíná.

Připravil jsem si pro Vás tento praktický kurz, ve kterém Vám odhalím základy práce s kamerou, zvukem a střihem tak, abyste vytvářeli atraktivní videa, která budou bavit Vás i Vaše diváky. Když porozumíte tomu, jak správně natáčet videa, ušetříte si především spoustu práce ve střižně a tvorba takového videa Vás pak bude bavit i těšit.

Poznatky z kurzu je množné aplikovat na celou audiovizuální tvorbu, a proto je kurz zajímavý jak pro točiče dovolenkových videí, tak i začínající amatéry, kteří si chtějí natočit vlastní film.

Kurz je rozdělen na tři části, které jsou vzájemně propojeny:

  1. Kamerovou - základní poučky a techniky pro práci s kamerou. Výběr námětu, základy kompozice, kamerové pohyby, velikosti záběrů, pravidla osy a podobné nezbytnosti pro pochopení, jak a co je to vlastně kamera (přístroj i pojem).
  2. zvukovou - jak pracovat se zvukem a čím jej nahrávat.
  3. Střihovou - teorie filmového střihu. Na krátých cvičeních si předvedeme úkázkové situace. díky kterým pochopíte práci se střihem. 

Provedení kurzu:

Dá-li počasí, půjdeme ven a natočí se krátká scénka (případně se zůstane vevnitř), na které se vysvětlí princip kamery i střihu. Samotnému natáčení bude předcházet posezení v příjemném prostředí, kde Vám vysvětlím teorii, kteoru si pak vyzkoušíme v praxi.

 

Doprovodné fotky

  • 8413170-jan-Stumpa_filmambo_backstage_hezky-cesky_kameraman_8.jpg
  • 7297020-jan-Stumpa_filmambo_backstage_lasegame-brno_kameraman_3.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?