Točíme koukatelná videa

4uponrc5s0jtf12-vyberka-vizitka-2021-filmambo-jan-stumpa-topovky-00-05-45-06-still003.jpg

Jan Štumpa

Jsem nezávislý producent Jan Štumpa a videa tvořím už 17 let. Viděl jsem stovky filmů, ale pouze Equilibrium (2002, Kurt Wimmer) mi položilo otázky, na které stále hledám odpovědi, co je film jako médium, proč působí tak Více o lektorovi »

20121007-114805-logo (37 of 57) (1).jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivníSledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 16 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Ať už točíte video z dovolené, nebo jiné akce, o kterou se se chcete podělit s ostatními, kvalita videa vždy rozhodne o zhlédnutí snímku až do konce. Častěji ale kvalitu videa ovlivňuje zvuk, na který se vždycky zapomíná.

Připravil jsem si pro Vás tento praktický kurz, ve kterém Vám odhalím základy práce s kamerou, zvukem a střihem tak, abyste vytvářeli atraktivní videa, která budou bavit Vás i Vaše diváky. Když porozumíte tomu, jak správně natáčet videa, ušetříte si především spoustu práce ve střižně a tvorba takového videa Vás pak bude bavit i těšit.

Poznatky z kurzu je množné aplikovat na celou audiovizuální tvorbu, a proto je kurz zajímavý jak pro točiče dovolenkových videí, tak i začínající amatéry, kteří si chtějí natočit vlastní film.

Kurz je rozdělen na tři části, které jsou vzájemně propojeny:

  1. Kamerovou - základní poučky a techniky pro práci s kamerou. Výběr námětu, základy kompozice, kamerové pohyby, velikosti záběrů, pravidla osy a podobné nezbytnosti pro pochopení, jak a co je to vlastně kamera (přístroj i pojem).
  2. zvukovou - jak pracovat se zvukem a čím jej nahrávat.
  3. Střihovou - teorie filmového střihu. Na krátých cvičeních si předvedeme úkázkové situace. díky kterým pochopíte práci se střihem. 

Provedení kurzu:

Dá-li počasí, půjdeme ven a natočí se krátká scénka (případně se zůstane vevnitř), na které se vysvětlí princip kamery i střihu. Samotnému natáčení bude předcházet posezení v příjemném prostředí, kde Vám vysvětlím teorii, kteoru si pak vyzkoušíme v praxi.

 

Doprovodné fotky

  • 8413170-jan-Stumpa_filmambo_backstage_hezky-cesky_kameraman_8.jpg
  • 7297020-jan-Stumpa_filmambo_backstage_lasegame-brno_kameraman_3.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?