Slackline - balancováním na cestě za fyzickou i duševní rovnováhou

20150301-002210-mm.jpg

Marek Smolka

Architekt, sportovec, lektor, trenér, motivátor, cestovatel a milovník přírody a outdoorových aktivit... Ahoj, jmenuji se Marek Smolka. Mým životním tématem je Více o lektorovi »

20150301-002209-dsc-0036-.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 25 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Slackline je moderní provazochodectví, kde se na rozdíl od toho klasického nechodí po ocelovém laně s tyčí v rukou, ale po volně napnuté pásce a rovnováha se udržuje pouze vlastním tělem. Jedná se o zábavu a sport, který trénuje a posiluje koordinaci pohybů, rovnováhu a především rozvíjí jak po fyzické, tak i psychické stránce. Slackline lze využít jako zábavu, ale zároveň jako rehabilitační pomůcku na bázi nestabilních ploch, či jako doplněk k tréninku jiných sportů. Zároveň je slackline velkou zábavou jak pro ty, co ho zkoušejí, tak zároveň pro diváky, kteří sledují show slackline expertů.

Slackline je soudobou možností, jak trávit aktivně čas a nabízí možnost rozvíjet své schopnosti, trénovat fyzickou i psychickou stránku osobnosti, posilovat vůli a hledat další výzvy a vize. Slackline je skvělá zábava, která dokáže tmelit kolektiv, přinést spoustu radosti z překonané výzvy nebo zajistit velkou podívanou pro přihlížejícího diváka. Při pohybu na slackline zapojujete a posilujete svaly hlubokého stabilizačního systému, trénujete rychlost reakcí, koordinaci pohybů, rovnováhu a to vše nejlépe za předpokladu čisté hlavy a plné koncentrace.


Slackline je opravdu pro každého!

Nemusíte chodit mezi vysokými skalami, abyste poznali esenci té pravé rovnováhy. Stačí i lajna kus nad zemí. Po prvních krůčkách budete tvrdit, že to nejde. Ale s každým dalším pokusem se najednou začne tělo adaptovat na pohyb popruhu a zlepšovat se. Radost z každého dalšího kroku, kdy jste v sobě našli zase o kus rovnováhy více, je návyková. Budete chtít zkoušet hledat rovnováhu znovu a znovu.

Co od kurzu čekat?

V kurzu se na úvod seznámíme s tím, jak slackline vypadá a jaké jsou základní druhy. Ukážeme si, jak slackline napnout a následně se pustíme do prvních krůčků.
Začátky nejsou vždy úplně jednoduché, ale díky vysvětlení a praktické ukázce několika základních pravidel a vzájemné pomoci to bude jednodušší. Začneme na krátké lajně velmi nízko nad zemí, takže se do nacvičování může pustit téměř každý. Začínat na slackline ve skupině má tu výhodu, že si budeme pomáhat navzájem a radost z prvních pokroků bude skupinově intenzivnější.

S čím z kurzu odejdu?

Výsledkem kurzu bude seznámení se s velkým fenoménem zvaným slackline. Poznání sebe skrz práci s rovnováhou, a to nejen tou fyzickou, ale i duševní, která je pro vyrovnanou chůzi na slackline potřeba. Dostanete rady od zkušeného instruktora, díky kterým bude pro vás úvod do tohoto zajímavého sportu či volnočasové aktivity mnohem jednodušší. Pozor, chození po slackline může být těžce návykové!

Kdo to vede?

Kurz vede Marek Smolka, jeden z aktivních propagátorů tohoto sportu a trenér slackline a horolezectví. Slackline se věnuje více než 6 let, tedy od počátků slackline v Čechách. Má za sebou hodnotné výkony jak na dlouhých lajnách, tak i přechody vysokých highline. Stojí v čele České Asociace Slackline jako její místopředseda. Je organizátorem závodů Českého poháru v Trickline (disciplína slackline). Stojí za aktivitami slackline značky Gibbon a celé komunity slacklinerů kolem ní a v neposlední řadě stojí za firmou Balance Art, zabývající se vystoupeními, výukou, kurzy a workshopy se zaměřením na rovnováhu a aktivní život.

Video o slackline

Video o slackline - longline

Video o slackline - trickline

Video o slackline - highline

 

Doprovodné fotky

  • 20150301-002208-DPP042.jpg
  • 20150301-002208-0133.jpg
  • 20150301-002209-DPP014.JPG
  • 20150301-002209-DPP_0006.JPG
  • 20150301-002209-eva.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.