20150301-002210-mm.jpg

Marek Smolka

Na Naučmese od 1. 3. 2015, vedl/a kurzy pro 25 účastníků.

Architekt, sportovec, lektor, trenér, motivátor, cestovatel a milovník přírody a outdoorových aktivit...

Ahoj, jmenuji se Marek Smolka. Mým životním tématem je kombinovat pohybové a sportovní aktivity s kreativními a uměleckými, které dohromady tvoří mé koníčky i obživu.

Jako architekt pracuji na vlastních zakázkách a v ateliéru Zumr architekti.

Jako trenér horolezectví učím začátečníky i pokročilé na lezecké stěně i ve skalách a v horách. Jsem členem horolezeckého oddílu a jako instruktor se zabývám především tréninkem dětí, jejich motivací a obecně mě velmi zajímá vztah dítě a pohyb. Sám jsem horolezec, lezoucí od skal až po vysoké hory.

Jako aktivní slackliner, tedy člověk, hledající fyzickou i psychickou rovnováhu skrze balancování nad zemí, se podílím na rozvoji tohoto sportu od jeho počátků v Čechách. Jako místopředseda České Asociace Slackline se snažím oficializovat tento sport a uvést ho do známosti širší veřejnosti.

Jako distributor pro ČR a SK výrobků značky Gibbon Slacklines, což je celosvětově největší výrobce slackline vybavení a zároveň sponzor a sdružovatel největší komunity slacklinerů po celém světě, stojím za organizací Českého poháru ve slackline, organizací mnoha slackline akcí, kurzů, workshopů, vystoupení a exhibic, kterých se i aktivně účastním v roli vystupujícího a lektora. Snažím se o popularizaci tohoto sportu či volnočasové aktivity, protože jsem přesvědčen o prospěšnosti nejen pro fyzickou stránku osobnosti, ale i tu psychickou. Zkrátka rovnováha je jen jedna a díky slackline s ní lze pracovat a učit se jí.

Tyto aktivity se protínají v mé nově založené společnosti Balance Art, která se zabývá vystoupeními, výukou, kurzy a workshopy se zaměřením na rovnováhu a aktivní život.

Jako sportovec a milovník přírody, mimo horolezectví a slackline, rád jedu na kole, běžkuji, běžím nebo lyžuji.

Jako redaktor a editor pracuji pro outdoorovou sociální síť outfanatic.com.

Ve zbylém volném čase, se to vše snažím zaznamenávat jako příležitostný fotograf a kameraman.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.