Seminář - Psychosomatické principy ve zdraví a nemoci

9oveg8mzhc6-tereza-portret-ctverec.jpg

Tereza Hodycová

Věnuji se individuální psychoterapii, psychosomatickému poradenství a lektorské činnosti v oblasti psychosomatiky, zdravotní prevence, konzultacím životního stylu, mírnění stresového přetížení, průvodcovstvím v nemoci. Více o lektorovi »

3qnkv0f26zt-61a5800-upr-maly.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 11 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Na semináři otevřeme co nejvíce prakticky základní principy psychosomatického přístupu ke zdraví. Jak nastartovat samoúzdravné procesy, co je to bio-psycho-socio-spirituální model nemoci, jak se lze úpravou svého chování, postojů zbavit mnohých onemocnění, emoce-jak si s nimi hrát prakticky a spousta témat k diskusi.

Základním principem vzniku psychosomatických onemocnění je to, že neadekvátně reagujeme na zátěžovou reakci, neodpovídáme svými emocemi, rozumem ani chováním a proto musí tuto funkci zastoupit naše tělo. Tělesná reakce tedy – většinou bolestivým způsobem – poukazuje na něco, co bychom rádi nevnímali, protože naše duševní reakce se nachází v „okovech“ vnějších přijatých norem, tlaku okolí a výchovou v dětství.

Na příkladech příběhů pacientů nahlédneme do souvislostí mezi nemocí a různými životními událostmi a přístupy k řešení problémů. Nabídnu inspiraci, jak svépomocně pracovat se signály emocí a budeme mít prostor pro skupinovou diskusi.

Jsem psychoterapeutka s medicínským vzděláním. Věnuji se individuálnímu psychosomatickému poradenství a lektorské činnosti v oblasti psychosomatiky, zdravotní prevence, konzultacím životního stylu, mírnění stresového přetížení, průvodcovstvím v nemoci.

 Těším se na setkání!

Doprovodné fotky

  • 5fadw4p36j1-31919435-10212551730170404-6293840449878622208-n.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?