Roubování

59aylfsgq32yqs5-kolaz3-1.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Máte na zahradě starou jabloň, která plodí úžasná jablka? Ani nevíte, co je to za odrůdu, ale chcete ji zachránit stůj co stůj. Nebo jste šli podzimní krajinou a utrhli jste si z větve jablko? Kousli jste do něj a jeho trpká chuť vás očarovala - nadosmrti jste propadli výrobě cideru!

A taky máte pár semenáčků jabloní? Nebo máte z moštování spoustu jablečné drtě, ze které vám vyroste les jabloní, ať chcete nebo ne.

Tak to je jasné, co s tím! Potřebujete se naučit roubovat!

Však než říznete do živého nebo do vypiplaného proutku, chce to trochu teorie a trochu praxe. Naučíte se roubování kopulací a anglickou kopulaci. Vyzkoušíte si v teple a v klidu naroubovat vlastní stromky rybízu a angreštu, které si odnesete domů.

Získáte zručnost a znalosti potřebné k vašim ovocnářským plánům.

Náplň kurzu:

  • teoretický úvod do problematiky roubování
  • nácvik techniky krátkého a dlouhého řezu na vrbových proutcích
  • ukázka vlastního roubování
  • roubování stromkových angreštů a rybízů

Workshop bude probíhat v Sychrově u Mnichova Hradiště (v teple klubu Sychrovák) pod vedením laskavého a zkušeného zahradníka Martina Makala

S sebou 

ostré zahradnické nůžky a ostrý roubovací nůž.
Pokud nemáte, na místě jich bude pár k půjčení či ke koupení.

Kdo jsme?

Lektorovat nebudu já, Janka, jak mě vidíte v profilu, ale workshop jsme připravili pro sebe:-) a nejen pro sebe. Jsme malá skupinka lidí, co se přestěhovala z Prahy kousek na sever. Máme pronajatý starý zarostlý jabloňový sad na Sychrově u Mnichova Hradiště. Tušili jsme, že není malý. Naivně jsme se na něj vrhli s křovinořezy a sekačkami. Jak v pohádce o Šípkové Růžence bojujeme s šípkovými keři. Čím víc práce v sadu uděláme, tím víc se zvětšuje. Pomalu a jistě začínáme chápat, co to je 5,5 hektarů sadu a také to, že nevíme, jak se o jabloně starat. Každý rok nás přijíždí Martin Makal učit, jak udělat správně a citlivě zásah do koruny stromu a na workshopy zveme i vás. 

Více o nás na ZIVOTVSADU.CZ 

 

Večer (od 18:30) po kurzu můžete zůstat na koncert kapely DŽEZVICA. .

 

 Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.