Rexie workshopy pro poruchy příjmu potravy

2619300-rexie.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Rexie víkend – workshop pro léčbu PPP
Nejste sami, jsme tu s Vámi.

Anorexie, bulimie, otrhorexie, posedlost jídlem. To jsou nemoci, kterých není snadné se zbavit bez odborné psychologické a nutriční pomoci.

O víkendu

Terapeuticko-zážitkový a vzdělávací víkend, určený pro všechny, kdo chtějí řešit problémy svého nezdravého přístupu k jídlu. Součástí workshopu je výživové poradenství a psychoterapie, kurz výroby raw dezertů a delikates, společná příprava bezlepkových vegetariánských jídel, jóga, meditace a další terapeutické techniky. Je také možné se zúčastnit víkendu jako rodič dítěte trpícího PPP.

Lektorky

Cecílie Jílková – poradkyně pro výživu se zaměřením na redukční výživu (obezitologie, dietologie, psychologie výživy obézních, tvorba konkrétních jídelníčků), sportovní výživu, nutriční prevenci, alternativní směry ve výživě, psychologii výživy, technologii potravin, antropometrii a zjišťování výživového stavu člověka, autorka receptů na zdravé dietní delikatesy a úspěšného webu Najím se a zhubnu.

“Celý život jsem byla tlustá, ale nakonec jsem svůj boj s nadváhou vyhrála. Zhubla jsem 25kg a váhu si již několik let držím. Nemusím již hladovět, ani počítat kalorie. Zbavila jsem se chorobné posedlosti jídlem a sebenenávisti. Nyní pomáhám ostatním s problémy s nadváhou nebo PPP.”

 
Mgr. Markéta Sodomková – psychoterapeutka a koučka se zaměřením na individuální a skupinovou práci s dětmi a dospělými. Průvodce na Vaší cestě k léčbě a prevenci poruchy přijmu potravy, vyřešení náročné životní situace, při hledání Vašeho sebevědomí, nebo zlepšení Vašich partnerských a rodinných vztahů. Autorka mnoha odborných článků zaměřených na vztahy, sebevědomí, rodinu a dítě. Spolupracuje s Centrem fyzioterapie a celostního přístupu k člověku.

“Trvalo mi dlouho, než jsem pochopila, v čem spočívala má nemoc. Byla to kombinace nízkého sebevědomí, přehnaných nároků na sebe a také nesprávného posuzování sebe samé. Hodnotila jsem se hlavně podle vzhledu, nic jiného zajímavého jsem na sobě neviděla. Dnes rozumím, proč jsem byla nemocná a vážím si toho, že se mi podařilo zcela uzdravit a získat na sebe úplně jiný pohled. Stejně jako Cecílie se nyní snažím pomáhat ostatním s uzdravením. Jde to, věřte mi.”

Náš cíl:

 • získat náhled na příčiny vaší PPP
 • léčebné návody a postupy, jak se PPP zbavit
 • osvětlení principů zdravé a dietní výživy
 • kurz vaření a přípravy raw delikates
 • relaxace, meditace, sebepoznání

 

Na co se můžete těšit:
Krásné a přátelské prostředí, klid, důvěra a anonymita pro všechny účastníky, zdravé a chutné pokrmy vhodné pro vegetariány, vegany, vitariány, pochopení a respekt ze strany lektorů. Snídaně formou švédských stolů, čerstvě odšťavněné šťávy, smoothie, bio potraviny, raw pizza a další slaná jídla, raw dezerty. Ne všechna jídla jsou raw, budeme připravovat také teplou večeři. Ne všechny potraviny jsou vegan, budou k dispozici i mléčné výrobky a bezlepkové pečivo.

Čeho se nemusíte obávat:
Tvrdého režimu, nucení do jídla apod. Nejsme léčebna, jsme Vaši přátelé. Respektujeme všechny klienty, jejich přání a jejich soukromí. Nucením a zákazy nelze PPP efektivně léčit.
 
Program víkendu:

 • ranní jóga a meditace
 • společná příprava jídel (snídaně, oběd, večeře)
 • autogenní relaxační techniky
 • skupinová cvičení k sebepoznání, arteterapie, ochutnávka taneční terapie a peripatetiky
 • individuální nutriční a terapeutické poradenství

Co si z víkendu odnesete?

 • nastartování léčivého programu k uzdravení se
 • umění připravit si doma zdravé a dietní jídlo
 • cenné informace, jak využívat jídlo ke svému prospěchu
 • změnu náhledu na sebe a souvislosti, které přispívají k vaší nemoci

Cena a storno podmínky

Vaše místo bude rezervováno po zaplacení plné ceny kurzu ve výši 6200,- Kč, a to nejpozději 10 dní od přihlášení na kurz. Při zrušení účasti po 15.7.2016 je záloha nevratná.

Cena zahrnuje ubytování, raw snídaně a večeře, psychoterapeutickou a výživově-poradenskou práci na kurzu v průběhu celého
víkendu. V ceně není doprava.

Pro koho je víkend vhodný?
Pro ženy i muže ve věku 18 – 60 let se zájmem o sebeuzdravení pomocí zdravého životního stylu. Maximální počet účastníků je 8 osob.

 
Lidé s PPP mohou:

 • Často se potýkat s nízkým sebevědomím, pocity studu, špinavosti, neschopnosti.
 • Mít komplikovanou minulost či těžké dětství, kdy na ně byly kladeny nepřiměřeně vysoké nároky.
 • Prožívat frustraci ze špatných partnerských vztahů (např. pozice milenky/milence, nevěra, psychický teror, domácí násilí)
 • Často hodnotit a srovnávat sebe a druhé.
 • Opakovaně selhávat při pokusu zbavit se nadobro PPP, pohybovat se v tzv. bludném kruhu.

Pro rodiče dětí s PPP:
Mít v rodině někoho, kdo dobrovolně umírá na hlad či si dobrovolně ničí zdraví, není jednoduché. Vaše dítě volá o pomoc, přestože současně dělá vše pro to, aby vám záchranu zkomplikovalo. Umí dobře vydírat a vysávat, ale to, co z něho mluví především, je hlad po bezpodmínečné lásce. Je to problém, který otřese celou vaší rodinou a odkryje vše, co jste se dříve snažili ignorovat. Je to chvíle, kdy i vy potřebujete pomoc – dodat sílu, trpělivost, nadhled. Je to možnost pro vás na sobě také zapracovat, protože tím můžete své dceři nebo synovi pomoci nejvíce. Není to ničí vina, že se to děje, ale je třeba se k tomu postavit čelem.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.