Jak si užít běh a neurvat si koleno?

7gvn2wpikmn1bxd-lukas.jpeg

Lukáš Findeis

Jsem běžecký trenér, masér, otužilec a tak trochu blázen. Dlouhé roky chodím v kraťasem, tričku a bos. Bez bot i běhám. Nejraději krásnou přírodou našich hor na Více o lektorovi »

7gvn2wpikmn1bxd-lukas.jpeg

Lukáš Findeis

Jsem běžecký trenér, masér, otužilec a tak trochu blázen. Dlouhé roky chodím v kraťasem, tričku a bos. Bez bot i běhám. Nejraději krásnou přírodou našich hor na Více o lektorovi »

3xh3q0wge9evinq-gpointstudio-freepik-com.jpeg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Individuální lekce je určena pro všechny, jak pro začátečníky, tak pro zkušenější běžce, se kterými se více zaměřím na to jak efektivněji trénovat a zlepšit běžeckou techniku. Lekce bude šitá tobě na míru a budeme se věnovat jen tomu co tě trápí a zajímá. V ceně nejsou náklady na dopravu, které se mohou výrazně lišit v závislosti na vzdálenosti od Prahy.

Chceš s běháním začít? Běháš, je to dřina a moc daleko se nedostaneš? Nebo už se nezlepšuješ a chceš zlepšit svou běžeckou techniku pod dohledem trenéra? Tak to tu jsi správně!

Tato jednorázová lekce je nejlepší investicí do tvého zdraví! Dozvíš se vše potřebné, aby sis mohl/a osvojit efektivní běžeckou techniku, která tě s menším úsilím a rychleji dostane dál. Bez zranění.

Jsem běžecký trenér a ukážu vám, že i běh můžete mít rádi. Běhat se totiž dá i lehce, ladně a bez úsilí. Není to náročná usilovná činnost, při které máš běžet co nejrychleji po co nejdelší dobu, jak nám vštěpovali učitelé na základce!

Spousta lidí si myslí, že něco tak přirozeného jako běh se není potřeba učit, ale my nežijeme v pro naše těla přirozeném prostředí. Pořád jen sedíme, slábneme, zkracujeme se a odnaučili jsme se dostatečně a správně hýbat. Potom bez potřebných znalostí obujeme na nohy boty s velkým tlumením a chodidla do mozku posílají zkreslené informace o tom, jak a po čem běžíme a tělo na to reaguje tak, že technika je ještě horší a těžkopádnější. Místo toho, abychom tělu pomáhali, tak mu škodíme, a pokud nás brzy nepříjemné pocity z běhání neodradí, tak to může skončit i běžeckým zraněním. Zhruba polovinu běžců trápí běžecké zranění opakovaně každé dva roky!

Když ale pochopíš, jak tělo při běhu funguje, tak to můžeš změnit! Žádná složitá anatomie, ale srozumitelně vysvětlená fakta a souvislosti, které pochopí každý. A každý si na sobě může vyzkoušet, že fungují.

Na začátku si všechny natočím jak běháte. Pak probereme teorii, prokládanou cviky k tomu o čem vám zrovna budu povídat, procvičíme se a vyzkoušíme si pro běh důležité rozsahy pohybu. Pak si zaběháme, vysvětlíme si co a jak dělat lépe, začneme si osvojovat lepší a efektivnější běžeckou techniku. Na závěr si vás znovu natočím a společně se podíváme na to jak kdo běhal před kurzem a na konci kurzu. Na vlastní oči uvidíš, jaký jsi v průběhu kurzu udělal/a pokrok a jak moc jsi se zlepšil/a!

Po jediné lekci se zlepší technika a ekonomika tvého běhu.

Každý účastník se dozví, co by měl konkrétně zařadit do svého tréninku. Jak by měl běhat, cvičit a protahovat se tak, aby měl z běhu co nejlepší pocit a užitek. Jak se sám dále zlepšovat.

Kurz je intenzivní a dozvíš se na něm velké množství nových informací, které je složité tak rychle vstřebat. Připravil jsem si proto pro každého účastníka kurzu skripta se vším podstatným, do kterých si můžeš psát poznámky, a kdykoliv se k nim vracet. A i po kurzu se na mě můžeš obracet s dotazy. Rád ti poradím. Absolventi kurzu se mohou přidat do uzavřených skupin na Facebooku, Signalu či Telegramu. Můžete se tam ptát, chlubit se pokroky a vzájemně se motivovat. Nebo mi kdykoliv můžete napsat na e-mail.

Vše potřebné při 6 účastnících probereme přibližně za 5 hodin. Při nižším počtu účastníků rychleji. Individuální lekce trvá 3,5 až 4 hodiny.

S sebou si vezmi něco na psaní, podložku pod skripta, vodu, něco k jídlu, ať ti nevyhládne, a deku nebo jógamatku. Budeme venku v parku.

A proč jít na běžecký kurz zrovna se mnou? Možná tě navnadí nějaké rozhovory a články o mně v online médiích. Několikrát jsem byl i v televizi, obsáhlá reportáž se mnou byla v tištěném Nedělním Blesku, tištěném časopisu pro klienty OZP apod. (Více najdeš na mém profilu.)

[Blesk] Po práci běhá bos 48 kilometrů denně: Lukáš nohama vydělává na dobrou věc: Reportáž z Teribear 2016. Běhal jsem druhý rok a uběhl jsem přes 300 km, jako od té doby každý rok. V roce 2019 jsem za 7 dnů uběhl 336 km.

[Tchibo] Staňte se bosým běžcem: V roce 2017 se mnou o běhání dělal reportáž Tchibo blog

foto: gpointstudio (freepik.com), než si něco nafotím sám :)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.