Rétorika nejen pro introverty – cvičení

20151008-172719-ustepanky.jpg

Hana Borovská

Mgr. Hana Borovská Ph.D., je celoživotní hledačka pravdy a chyb (www.ceske-korektury.cz). Pravdu hledala dlouhé roky zejména v literatuře a filosofii, v letech Více o lektorovi »

8fw956b84qayal2-potlesk.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Čeká vás prezentace nebo veřejné vystoupení a máte obavy, že se nebudete cítit ve své kůži? Bojíte se, že to dopadne špatně? Nebojte se víc, než je nezbytně nutné. A víte, že jako introvert můžete být lepší než extrovert, který takové věci moc neřeší? Stačí zvolit vhodný přístup sám k sobě a vědomě se připravovat trochu jinak než extroverti.

Introvertům bych z vlastní zkušenosti doporučila něco jako jemné prezentační a sociální otužování. Když máte z nějaké situace obavy, přichystejte si její jednodušší, vypolštářkovanou, bezpečnou, soft variantu a s laskavostí k sobě sama jí plánovaně a opakovaně procházejte.

A víte co? Já jsem vám tu situaci – nutnost něco prezentovat před publikem – přichystala sama v tomto svém živém kurzu. Máte-li silného vnitřního kritika, který vám nedovolí, abyste při své prezentaci byli sami k sobě laskaví, ráda vám během kurzu poskytnu svoji vlídnou podporu.

Program kurzu Rétorika nejen pro introverty – cvičení

  1. Základní stručná doporučení pro prezentaci.
  2. Krátké samostatné prezentace účastníků kurzu. Délka 3–5 min. Jejich strukturované hodnocení a individuální doporučení.
  3. Otázky, diskuze.


Délka kurzu: 2 hodiny

Forma kurzu: živý kurz v Brně v malé skupince maximálně 6 účastníků

Příprava: Připravte si do kurzu 3–5minutovou řeč na libovolné téma, třeba o tom, co děláte, co vás baví, o čem sníte, několik zajímavostí o vás, představte ostatním vaši práci... Poznámky povoleny, dataprojektory s PowerPointem a podobnými věcmi ne. Zkuste publikum zaujmout bez pomůcek:-)

Zaujal vás obsah kurzu, ale nevyhovuje vám jeho termín? Napište mi do formuláře níže na této stránce. Určitě se domluvíme:-) 

 

Zatím se můžete podívat na videa o introvertech v pracovním životě a o tom, jak se na prezentaci připravit hlavně psychicky.

Nebo se přihlaste do mého video kurzu Řeč těla při prezentaci nejen pro introverty.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.