PURPLY Workshop - látky, móda a materiály

Veronika Řehák Balson
Ahoj, jsem Veronika, už od dětství jsem byla fascinovaná strukturami a povrchy. Když jsem před dvěma lety poprvé objevil svět látek, vše začalo dávat dokonalý Více o lektorovi »

už jen 5 účastníků a kurz se uskuteční
Zbývá 10 míst
Poznámka k termínu
KDO BUDE HOSTEM TOHOTO WORKSHOPU?
Petra Veselá >> specialistka na kůži a zakázkovou výrobu z ní. Tvoří ve svém letenském ateliéru pod svou autorskou značkou Pete. Petra miluje nejen kvalitní kůži, kterou si nechává vozit v té nejlepší kvalitě z Itálie, ale je také velkou propagátorkou zero waste a tak velmi ráda ve své tvorbě zužitkovává i ty nejmenší odřezky, pracuje se zajímavými obaly či alternativními materiály, ze kterých je možné tvořit. Přiďte se Petry zeptat, jak poznat a pečovat o kvalitní kůži, na co si dát při výrobě a zakázce na míru pozor a podívat se jaké jsou na trhu dnes alternativy, ze kterých je možné si nechat vyrobit peněženku, kabelku, pásek nebo batoh.
Máte rádi módu? Toužíte stát se módní návrhářkou, stylistkou, designérkou nebo si založit svoji značku? Není vám jedno co a kde kupujete? Chcete své peníze investovat do módních kousků, které vám vydrží a jsou udržitelné?
Pak je tento workshop o látkách pro vás! Mrkněte na videopozvánku:
JE TO PRO MĚ?
Workshop není omezený věkem ani pohlavím a tak, jak je koncipovaný, se jedná opravdu o workshop, tedy o prakticky strávený čas, kde máte možnost si vzorky osahat a podívat se, jak se chovají při zátěži. Workshop je vhodný:
- pro všechny milovníky módy, kteří chtějí investovat své peníze do kvality. Těmto lidem není jedno co mají doma ve skříni, co denně oblékají a chtějí nakupovat vědomě a umět se o své oblečení správě starat, aby jim déle vydrželo.
- Pro všechny nadšence do udržitelnosti, swapů a módy z druhé druky, kteří díky workshopu získají schopnost jednotlivé materiály rozlišit a ulovit si tak super kousek, který jim vydrží.
- Je také pro lidi z oboru, pro švadlenky, DIY nadšence a pro ty, které láká myšlenka stát se fashion designerem či stylistou a chtějí se blíže seznámit se zajímavými lokálními i alternativními látkami.
CO SE NA WORKSHOPU DOZVÍTE?
- Krok po kroku vám ukážu, jak se v záplavě látek a módy dnes vyznat.
- Naučíte se rozlišit, jestli je materiál přírodní či umělý.
- Ukážu vám novinky na poli inovativních vláken - látka z mléka, kukuřice, či z kokosu aj.
- Budete mít jasno, proč něco vydrží v šatníku roky a něco se rozpadne po první sezoně.
- Zároveň se dozvíte i podle jakých kritérií vybírat, pokud chcete poznat a nosit kvalitu.
- Nahlédneme pod pokličku malovýroby i velkovýroby a toho, jak se látky vyrábějí.
- Ukážu vám, jak o své kousky, správně starat a jak se vyznat v textilních certifikátech.
- Získáte tipy na konkrétní lokální výrobce a férové prodejce.
A CO VŠECHNO DOSTANETE?
• 5 hodin nabitého programu.
• Praktické znalosti o látkách, jejich vlastnostech, historii i péči.
• 100x vzorků látek na místě.
• 9x vzorků si můžete vzít domů.
• Na vlastní kůži si vyzkoušíte zátěžové senzorické testy s látkami.
• Získáte certifikát o absolvování workshopu.
• Občerstvení od Sisters Bistro / Ema Chlebíčky
• Kvalitní čaj a kávu.
• Jako BONUS získáte praktický módní dárek a malou japonskou pozornost.
Workshop je komorní, abych se mohla věnovat i vašim dotazům.
Své místo si prosím rezervujte v čas!
Těším se na vás.
Veronika
Další zajímavé kurzy

Úvod do světa neformálního vzdělávání
Brno ,

Jak zhubnout a postavu si udržet | Bez jídelníčků | Bez suplementů

Webináře, streaming videa online, videokonference - začněte ještě dnes (možno i on-line)
Praha ,

Božský karamel
Praha ,

Návod na daňové přiznání pro OSVČ
Nejoblíbenější kurzy tohoto týdne

Didaktika cizích jazyků

Řečtina: 100 otázek a odpovědí

Improdílny - Otevřené tréninky improvizace
Brno ,

Jak na obsah jako profesionální kreativci
Praha ,

Módní workshop; Sama sobě stylistkou
Vimperk ,
Naprosto splnil má očekávání. Obsahoval všeobecný přehled o látkách jako takových a zevrubně i o jejich historii. Jak jejich původ ovlivňuje jejich senzorické a užitné vlastnosti. Ocenila jsem návod jak vybrat kvalitní bavlněné tričko, spoustu praktických odpovědí na konkrétní otázky (a že jich bylo) a nespočet odkazů na různé české či slovenské lidičky/firmy zabývající se módou.
Kurz byl úplně parádní, probralo se všechno v dobré náladě. Jsem moc spokojená :)
Workshop byl pro mne krásný zážitek, který mi otevřel dveře do světa látek a péče o ně. Překvapilo mě, kolik toho nevím, a to ani o tom co mám ve vlastní skříni.
Workshop mě velice obohatil. Objevila jsem nové látky, které jsem dosud neznala a mohla si je osahat. Veronika informace sdělovala velice srozumitelně a lidsky, utvořila mi ucelenou představu, jak na látky nahlížet.
Odpovídáš či reaguješ na tento komentář: