Psychická první pomoc

98r7qmqo5n0udp4-img-135-vyrez2.jpeg

Jirka Martišek

Vystudoval jsem informatiku na matfyzu, ale vždycky mě zajímala lidská psychika. Když jsem objevil NLP (neurolingvistické programování), učarovalo mi svou Více o lektorovi »

27puih2jvl2-psychicka-prvni-pomoc.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 27 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Naše emoce jsou velice cenným zdrojem informací, na něco nás upozorňují. Ale někdy je toto upozorňování přehnané, emoce jsou příliš silné a v danou chvíli nám nepomáhají, spíše naopak. Například:

  • nepříjemná situace, na kterou se vám nedaří přestat myslet
  • nervozita před prohlídkou u doktora
  • frustrace nebo naštvání po setkání s někým

Na tomto kurzu se naučíte několik jednoduchých postupů, které vám v takových chvílích pomůžou znovu se cítit dobře, a to rychle.

Mimo jiné se naučíte:

  • jak se zbavit nepříjemné myšlenky, kterou máte pořád před očima
  • jak zmírnit nebo odstranit strach nebo nervozitu
  • jak utlumit vnitřního kritika

Po kurzu možná budete překvapeni, jak účinné jsou postupy, které jste se naučili, v nejrůznějších situacích.

 

Poznámka: Nebudeme se zabývat krizovou psychologickou pomocí (např. jak jednat s lidmi v šoku bezprostředně po dopravní nehodě). Budeme se soustředit na zvládnutí běžných, "každodenních" emocí.

 

Proč právě tento kurz:

Jsem certifikovaným trenérem NLP, ze kterého vycházejí postupy, o které se s vámi v tomto kurzu podělím. NLP (neurolingvistické programování) je sada metod, díky kterým lze efektivně "přeprogramovat" naše zaběhnuté vzorce myšlení. 

Postupy z tohoto kurzu už několik let používám na sobě i na ostatních (pokud mi ovšem to dovolí). Fungují výborně a předávám je dál, protože bych si přál, aby sloužily i dalším lidem.

 

Příklad z praxe:

Se ženou jsme viděli feťáka, který si zrovna píchal něco do žíly. Nepříjemný zážitek. Rychle jsme odešli, ale ona měla pořád před očima obraz té situace – nedokázala se soustředit na nic jiného a bylo jí z toho špatně. Provedl jsem ji jednoduchým postupem a asi během minuty byly nepříjemné obrazy a pocity pryč. Od té chvíle se zase cítila dobře.
Tento postup se na kurzu také naučíme.

 

Kurz je praktický, tedy neodnesete si jen informace, ale postupy si na kurzu několikrát vyzkoušíte. Dám vám nástroje, které budete umět používat.

 

Ohlasy účastníků:

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.