Programování - první krůčky (Python)

9uz78lwybns7zcc-ms.jpeg

Martin Svoboda

Ahoj, s programováním jsem se poprvé setkal na základní škole a od té doby se mě nepřestalo bavit. Začalo to weby, na střední škole to pokračovalo mikročipy. Více o lektorovi »

9uz78lwybns7zcc-ms.jpeg

Martin Svoboda

Ahoj, s programováním jsem se poprvé setkal na základní škole a od té doby se mě nepřestalo bavit. Začalo to weby, na střední škole to pokračovalo mikročipy. Více o lektorovi »

7cp6dueardpftih-img-0356.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Nauč se přemýšlet, číst a psát...

Nejde o nadsázku. Naučit se programovat vyžaduje osvojit si jisté způsoby přemýšlení, naučit se čist a psát v jazycích, které nejsou určeny pro komunikaci dvou lidí, ale na to, aby člověk dával příkazy počítači.

Tak jako schopnost používat cizí jazyk, i schopnost programovat je dovednost a nikoliv znalost. Dá se osvojit pouze aktivním používáním. Proto budeme v kurzu převážně procvičovat schopnost přemýšlet, číst a psát. V kurzu budeme používat programovací jazyk python, který je oblíbený jak mezi profesionáli, tak mezi začátečníky.

Pro koho je kurz určený?

Tento kurz je pro úplné začátečníky, kteří možná ani nevědí, jestli je programování pro tě to pravé a chtějí to třeba jen zkusit. Kurz z tebe neudělá programátora, ale ať se rozhodneš být hobby programátor nebo profesionál, tento kurz je dobrý odrazový můstek.

Co se naučíš?

Kreslit diagramy aktivit pro jednoduché programy (dozvíš se co je diagram aktivit :)). Čist, psát a rozumět jednoduchým programům v jazyce python. Abych byl konkrétnější, tak si probereme a procvičíme. co jsou proměnné, podmínky, cykly a funkce. Také se takové věci jako kdo je programátor, co dělá, jak to dělá, proč to dělá právě takhle, kolik to zabere času.

Jak bude kurz probíhat?

Zabere nám to 2-3h.

  1. programování - základní slovíčka, co je co, kdo je kdo, apod.
  2. software - instalace pythonu a vývojového prostředí (IDE)
  3. přemýšlení - diagramy a algoritmy
  4. čtení - vytváříme slovní zásobu a učíme se číst zdrojový kód
  5. psaní - vyřešíme náše problémy pomocí počítače

Co budeš potřebovat?

Notebook s možností připojení na wi-fi a s právem instalovat nový software.

Co si z kurzu odneseš?

Po kurzu ti zůstane text s teorií z kurzu, aby sis to mohl(a) vše připomenout. Také zadání úloh, aby sis to mohl(a) vše procvičovat :)

Po absolvování kurzu budeš mít v počítači nainstalováno vše potřebné a budeš vybaven znalostmi, které ti usnadní pokračovat ve tvé cestě programátora formou samostudia.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.