Počítačová typografie pro začátečníky

20121210-154331-jakub_krc.jpg

Jakub Krč

Jakub Krč je původně bohemista se zaměřením na literaturu 17.–18. století (věnoval se hlavně baroku), od půlky 90. let působí jako typograf a sazeč ve vlastním Více o lektorovi »

20121211-095938-typo2.png

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 10 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Proč některé tiskoviny vypadají skvěle, a jiné odpudivě? Proč se některý tlustý román čte očím pohodlně, a u jiného oči po několika stránkách slzí? Jaký font si vybrat a kde ho vzít? Dá se dobře vypadající text pořídit i ve Wordu? A rozumí si typografie s fenoménem e-knih?

Pokud si kladete podobné otázky, přijďte na ně společně hledat odpovědi. Kurs Počítačová typografie pro začátečníky vás seznámí s pojmy, naučí vás v napsaných a vytištěných textech vidět chyby a poradí, jakými způsoby je podle potřeby odstraňovat. Řekne vám, že typografie začíná Pravidly českého pravopisu a končí nepsanými zákony bývalých oborových norem, časem prověřených hranic a obecným vkusem.

Kurs je vhodný pro odborníka, který pracuje se sazecí aplikací (InDesign, XPress), a chtěl by svému nástroji lépe porozumět, tak pro laika, jehož jediným nástrojem je textový editor.

S sebou potřebujete jen otevřenou hlavu, všechno ostatní dostanete na místě.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.