20121210-154331-jakub_krc.jpg

Jakub Krč

Na Naučmese od 10. 12. 2012, vedl/a kurzy pro 14 účastníků.

Jakub Krč je původně bohemista se zaměřením na literaturu 17.–18. století (věnoval se hlavně baroku), od půlky 90. let působí jako typograf a sazeč ve vlastním studiu Lacerta.

Spoluzaložil mezinárodní typografický časopis Typo (a je tam dodnes redaktorem), který mapuje typografii, grafický design a spřízněné obory. (Už 50 čísel! Uf.) Stál též u zrodu Unie grafického designu.

Pracuje na částečný úvazek v nakladatelství Karolinum (http://www.cupress.cuni.cz/), kde dohlíží na typografii v DTP a stará se o technologický rozvoj (mj. e-knihy).

Jeho typografická praxe je doplněna i o bohatou publikační činnost (Typo, Svět tisku, Grafika.cz, blogy) a činnost pedagogickou (vyučoval  češtinu a typografii na soukromém gymnáziu PORG, na Vyšší odborné škole publicistiky, na Institutu digitálních médií a v individuálních školeních). Stejně aktivně se věnuje školení a propagaci SW & HW od Apple.
 
Je nevoják, nestraník; svobodný, s partnerkou vychovává dceru Miru.

Podívat se na něj „v akci“ můžete např. na videu z diskusního panelu o současné knižní typografii (viz níže), příp. si přečtěte jeden novinový rozhovor nebo poslechněte interview pro Český rozhlas. 

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.