Píšu deník

1rujkjpelwxfffr-84581767-430386024343494-1425419286704291840-n.jpg

Martina Nosková

Vystudovala jsem anglistiku a religionistiku a před rodičovskou dovolenou jsem pracovala na Masarykově univerzitě v Centru jazykového vzdělávání. Deníky s většími či menšími přestávkami píšu od základní školy a ráda se Více o lektorovi »

20130726-195647-befunky-viewfinder-8.jpg.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 22 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Chci vás nadchnout pro psaní deníku. Inspirovat vás, abyste si k němu sedali častěji a častěji, abyste při psaní našli skoro meditační rozpoložení, ve kterém si najednou uvědomíte – „Tak tohle jsem já.“ Chtěla bych, abyste poznali, že deník je velmi účinným nástrojem autoterapie, který vám ukáže, že většinou odpovědi na své otázky už vlastně máte, že vaše podvědomí je zná, i když na vědomé úrovni si to člověk občas nechce připustit.  Brzy zjistíte, že je vám při psaní moc dobře, že odkrýváním dobrého i horšího jste stále blíž sami sobě.  A že vám to přináší radost, že jste spokojenější. Začnete se těšit na každou chvilku, kdy si budete moci ke svému deníku sednout. Chci vám ukázat, že psaní deníku je jedna z nejlepších věcí, které můžete v životě dělat. 

V tomto základním setkání s deníky si:

  • řekneme něco o vztahu každého z nás k psaní deníku, kdo už píše dlouho, kdo by teprve rád začal a moc neví jak
  • nahlédneme do deníků známých i neznámých lidí
  • nakopneme se několika rychlými „rozepisovacími“ technikami
  • představím vám výbornou formu volného deníkového psaní – ranní stránky podle Umělcovy cesty (Julia Cameron). S Umělcovou cestou chvíli zůstaneme a jednoduchými technikami se propojíme s naší (někdy hluboko ukrytou, ale ne ztracenou) kreativitou
  • odvážíme se i k trochu hlubšímu ponoru: poznáte, co je pro vás v současné chvíli důležité, i když si to třeba neuvědomujete: proniknete několika vrstvami své osobní pyramidy (technika od Susannah Conway), kterou si sami vystavíte, a "promluvíte si" s těmi střípky své osobnosti, které vás právě teď nejhlasitěji volají
  • kde se právě nacházíte na mapě svého života vám jako kompas odhalí karta, kterou si vytáhnete - vy sami si rozepíšete její význam pro daný moment

-        Svá zjištění můžeme sdílet, ale protože psaní deníku je záležitost veskrze osobní a intimní, nikdo sdílet nemusí – kromě mne, abychom měli vždy minimálně jeden příklad.

Možná budete, tak jako často já, překvapeni, co se sami od sebe dozvíte.

***

Ke kurzu byla založena i otevřená FB skupina Píšu deník - i ta pomalu znova ožívá:) Jsou vítáni všichni, kdo si píšou deník nebo je toto téma zajímá, bez ohledu na účast v kurzech. Tak pojďte - je nás víc, než si myslíte:)

Doprovodné fotky

  • 20130726-195646-Denik_1.jpg.jpg
  • 20130726-195646-Denik_3.jpg.jpg
  • 20130726-195647-Denik_4.jpg.jpg
  • 20130726-195647-Denik_5.jpg.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?