Partyzánské umění & Politika

20120908-095621-Milan.jpg

Milan Kohout

Jmenuji se Milan a první půlku života jsem prožil v Československu, tu druhou ve Spojených státech. Více na Wikipedii.  Jsem tedy jednou nohou tady a druhou až Více o lektorovi »

5113260-milan.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Performanční umění jako nejstarší forma uměleckého disentu a nástroje sociálních změn. Alias: "Jak dostat umění zpět do života"

 

Tady je tak trochu suchopárný popis plánovaného kurzu. Ale nebojte se, vše je neseno přátelskou kolektivní atmosférou a občas i náhlou improvizací, která někdy zavede celý kurz do báječných a netušených forem:

 

Kurz seznamuje účastníky s historií a filozofií performančního umění jako nejinstinktivnější formy disentu a svobodného uměleckého projevu, který používá většinou jen základní nástroj - a to sice vlastní tělo. Během kurzu se dopátráme, že “Performance Art” - tedy performanční umění je pouze poslední název umělecké formy, která je s námi od té doby, co se sami definujeme jako lidské bytosti, a že nemá žádné hranice mezi kulturami a prostupuje každý okamžik života. Budeme objevovat výjimečnou (r)evoluční sílu tohoto guerillového umění a jeho vliv na společenské změny. Neopomeneme se také zabývat definicí zděděného instinktu sociální odpovědnosti každého umělce a jeho neodmyslitelnou úlohou a místem ve společ nosti. 

 

Získané poznatky společně i osobně transformujeme do vlastní  kooperativní veřejné performance. Ta bude zkoumat techniky vedoucí k posílení společenské role lidí, kteří nemají přístup k masovým médiím a jiným uměleckým společenským institucím (za totalitního systému vlastněných státem, za kapitalismu vlastněných privatizovaným trhem), bude adresovat konkrétní sociální či politické problémy v současné české společnosti a bude zdokumentována na videu.

 

Prohlédněte si kompletní popis kurzu a jednotlivých dnů.

 

Takže se na vás a na brzkou shledanou moc těším.

 

Milan

 

P. S.: Tady si můžete prohlédnout některé ukázky z mých prací, od téměř nejstarších, až po nedávné.

Kurz bude probíhat v čase:

  • Pátek 7. 12. – 13:00 do 18:00
  • Sobota 8. 12. – 13:00 do 18:00
  • Neděle 9. 12. – 13:00 do 18:00

Další související:

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.