20120908-095621-Milan.jpg

Milan Kohout

Na Naučmese od 8. 9. 2012, vedl/a kurzy pro 5 účastníků.

Jmenuji se Milan a první půlku života jsem prožil v Československu, tu druhou ve Spojených státech. Více na Wikipedii

Jsem tedy jednou nohou tady a druhou až za obrovským mořem. Tam mám v Bostonu ateliér přímo v přístavu a z okna koukám na tu starou Evropu a přemýšlím o všech společnostech a zkušenostech, kterými jsem v životě prošel, od "druhé kultury" českého undergroundu a signatářství Charty 77, pak vyštvání z republiky bývalým establišmentem, přes několik let v uprchlickém táboře v Rakousku až po začátky života v té nejchudší bostonské čtvrti.

V nejstarším americkém městě jsem vystudoval uměleckou vysokou školu, byl téměř dvě desetiletí členem legendární skupiny experimentálního umění Mobius, s kterou jsem projel většinu světa, a posledních dvanáct let jsem učil umění na několika vysokých školách, včetně TUFTS University. 

Neberte to jako natřásání kohoutího peří, ale vždycky jsem měl až po strop narvanou třídu a se studenty jsme realizovali naprosto úžasné projekty, které vám ukážu na začátku kurzu.

Ale jednoho nedávného dne jsem se zamiloval do české dívky a znovu se do Česka přestěhoval. Takže jsem tady a hrozně rád bych se zase o své zkušenosti v umění a jeho učení podělil s vámi.

Kdybyste se chtěli o mně předem dovědět víc, tak si jednoduše přečtěte moji autobiografickou novelu, kterou mi před rokem publikovali v Praze. Vsadím se o cokoliv, že se vám bude líbit.

A třeba vám o mně trochu víc řekne i tento pořad v televizi.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.