Networking s lidskou tváří

20130102-161522-petr.pouchly_1327175017_81.jpg

Petr Pouchlý

Smyslem i motorem mého života je spolupráce s lidmi. Někdy jen volně inspiruji, jindy zodpovědně řídím, obvykle jsem někde mezi. Společně dosahujeme zadaných Více o lektorovi »

20130102-161522-3549493252_87336d8bf0_b.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 35 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Networking se stal populárním slovem, které přitahuje zaslouženě pozornost. Jenže přečíst si dvě moudré knihy a vyrazit na nejbližší sraz nemusí zdaleka znamenat, že „vytěžíte maximum“, jak sliboval přebal knihy v krátké větě podepsané mluvkou z New York Times.

Úspěšný networking je totiž mnohem více, než večírku v místním hotelu, podobný rande ve dvou. A vztah nebudete mít jen proto, že jste jej chtěli, přečetli si příručku, stylově se oděli a příjemně voníte.

Pro začátečníky i pokročilé

Nezáleží na tom, jestli jste již s netvorkingem začali nebo se teprve odhodláváte. Zaměříme se společně na pevné základy, na kterých si vybudujete osobitý styl. Probereme nejčastější chyby a naučíte se základním návykům.

Praktické okruhy

  • očekávání a plán síťování
  • výběr vhodných aktivit s ohledem na vaši povahu
  • přínos a úskalí podnikatelských klubů a networkových organizací
  • nácvik prvního kroku v oslovení na společenské akci
  • metodika práce s kontakty
  • zúročení a zisk z vaší práce 

Co se opravdu nedozvíte

Jak neeticky a sobecky vytěžit maximum z každé akce, které se zúčastníte. Jak efektivně získat výhody z kontaktů, které máte, čistě pro vlastní užití. Jak nedělat téměř nic a dosáhout obrovského úspěchu. 

V networkingovém světě (který je u nás opravdu hodně v plenkách) potkávám stále více bezskrupulních supů, kteří kazí dobré jméno networkingu. Nenaučím vás, jak se stát takovým supem, ač to může vypadat jako krátkodobě snazší cesta.

Předávání zkušeností a zaměření na vás

Školení bude vedeno velmi srozumitelně, od hlavních bodů k podrobnostem, které vás zajímají. Získáte všeobecný přehled i základy pro diskuzi o vlastní situaci. Ve skupině získáte první vzájemné kontakty a budete si moci prakticky vyzkoušet část metodiky. Vzhledem k času však bude poměr semináře zaměřený z 80% na předávání informací a z 20% na trénink.

Doporučené zdroje a závěrečné shrnutí

Na závěr ještě jednou shrnu všechny používané zdroje (knihy, blogy, akce) a předám každému z vás bodové shrnutí probíraných kroků.

V roce 2013 si kurz pochvalovalo několik desítek lidí z řad freelancerů, podnikatelů a zástupců neziskovek. Během roku 2014 si jej v rozšířené formě zažily týmy obchodníků z korporátního světa a všechny tyto zkušenosti můžete nyní zúročit i vy v podzimním kurzu pro veřejnost.

Protip, co se hodí

Seznámení s lidmi, kteří mají zájem o networking (podobně jako vy), je příjemnou sladkou tečkou celého setkání. Doporučuji vám rezervovat si ještě hodinku až dvě času navíc na posezení u piva/vína/kafíčka ;).

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.