Moxa a baňky

19vfpaovuttuj0w-jh-10-11-22.jpeg

Jiří Hötzel

Od mládí jsem věnoval hodně pozornosti přírodě a ta mě naučila, jak vnímat rostliny, stromy jinak než jen jako zelenou hmotu. Přes studium hudby a získávání Více o lektorovi »

2iio6wyr1yd3957-2022-11-10-14-13-09.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Na kurzu se dozvíš mnoho cenných teoretických informací, které si odnášíš i domů v papírové verzi. Hlavní důraz je na praktičnost provedení moxování a baňkování. Každý má možnost si vyzkoušet techniky jako učeň či model. Celé setkání je naladěno na vlně humoru, nadhledu, skupinové energie podobně nadšených lidí. Současně se každý z nás dozvídá více sám o sobě prostřednictvím reflexe ostatních.

O přestávce nabízím jako bonus cvičení Qi Gong, které je taktéž integrovanou součástí TČM (trad. čínské medicíny).

Ze semináře si odnášíš také odvahu působit nejen na své tělo, ale i na blízké doma, v práci či před a po sportovních aktivitách. 

Zaobíráme se nejen ošetřováním jednotlivých bodů na drahách a jejich dopadem na naše zdraví, ale také celými sestavami pro různé disharmonie (kašel, bolesti, nespavost, ženský cyklus...).

Zajímá tě, že se můžeš naučit žít aktivně do 100 let pozemského života ?

Zajímá tě, že po prohřátí několika bodů se tvá IMUNITA po několika hodinách významně navýší, posílí, 4. den je nejvyšší a pak klesá na původní hladinu po 7 dnech, tedy 1 týden po jednom zásahu ? A co myslíš, že se děje, KDYŽ TATKOVÉ BODY OŠETŘUJEŠ SOBĚ I ČLENŮM RODINY NEBO PŘÁTELŮM KAŽDÝ TÝDEN OPAKOVANĚ ?


Víš, že stejně můžeš operována i domácí mazlíky ? 

Kurz je určen pro všechny, kteří mají vědomý zájem o sebe a pak také o další lidičky.

Není vhodný pro lidi s epileptickými záchvaty, těhotné ženy (lze používat, ale ne na některých částech těla a bodech), lidi s celotělovým ekzémem. Dále pro hluboce vyčerpané lidi, u těžkého suchého kašle či probíhající infekci. 

Co s sebou: volné oblečení na práci, gumičku do vlasů, pokud máš delší, poznámkový blok, chuť něco nového objevit, svačinu dle potřeby. Na místě je čištěná voda, čaj, vypadá to i společnou polévku. :-)

Setkání - seminář svolávám jako zkušený praktik tradiční čínské medicíny a taky proto, že mě baví předávat tuhle radost dále :-)

Těším se na vás

Jirka

 

Stručný program:

9.00 úvod, seznámení

9.30 interaktivní prezentace 

10.30 první praktika s moxou dle postupů, které zazněly na prezentaci a které si každý z účastníků osvojí pro denní potřebu

12.00 obědová přestávka 

13.00 dalším tématem je baňkování - opět na základě principů hrad. čínské medicíny budeme zkoušet a trénovat pod mým vedením první pokusy s baňkováním na druhém člověku až ke zručnosti. Z učně se stává tovaryš :-)

15.00 po zasloužené přestávce můžeme porovnat "své peří", tedy energetický obal pomocí jednoduchých, ale velmi efektivních cviků Qi Gongu /čchi kung/  - čínského zdravotního cvičení

poslední část se věnujeme konkrétním případovým studiím nebo konkrétním potřebám zlepšení zdravotního/fyzicko-mentálně-duševního/ stavu účastníků.

Konec celého setkání je plánován na 17.00.

 

K dispozici jsou v Centru Altán sady moxovacích doutníků i vybraných baněk. Je možno je na místě zakoupit a odnést na domácí praxi. 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.