Kurz uvolnění lymfatických uzlin

2352l6lo1r8-img-8853.jpg

Nikol Jordánová

Ahoj, říkají mi Nikol. Jsem zdravotní masérka a masíruji již 18 let. Za svou dobu praxe jsem viděla mnoho lidí, kteří se snažili si doma nějakým způsobem řešit svá bolavá záda a často velmi chybně. Proto jsem se rozhodla Více o lektorovi »

9pt83dzaimc-kurz-2.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz je určen pro lidi, kteří  mají problémy s lymfatickým systémem a potřebují o něj pravidelně pečovat. Pak také o všechny ty, kteří chtějí podpořit detoxikaci těla, hubnoucí kúry, sport anebo chtějí jen preventivně o sebe pečovat.

Dále je kurz určen pro firmy, které provozují lymfatické kalhoty a jejich personál neumí uvolňovat lymfatické uzliny. Je důležité, aby před každým ošetřením v lymfatických kalhotách byli před i po uvolněny lymfatické uzliny. Jinak by mohli klientům nastat zdravotní komplikace. Pár klientů, kteří chodili pravidelně na lymfatické kalhoty jsem již dávala dohromady. Jedna paní ke mě přišla se silným zánětem v důsledku nevyprázdněných uzlin před lymfodrenáží. Na doporučení lékaře potřebovala odborné ošetření celého lymfatického systému a musela užívat antibiotika. 

Tyto zkušenosti mě podnítili k rozhodnutí ke kurzům, ve kterých chci lidi naučit základy ošetření lymfatického systému a uzlin v tom, co mohou dělat doma sami a velmi si tím pomoct. Jde mi také o osvětu na toto téma.

 

LYMFATICKÝ SYSTÉM

Lymfatickým systémem jsou odplavovány tuky, bakterie, toxiny, alergeny a jiné odpadní či škodlivé látky, které pronikly do tkání. V průběhu lymfatických cév se nachází stovky mízních uzlin. Ty lymfu filtrují a zachycují cizorodé částice, jako jsou choroboplodné zárodky, prach, ale také rakovinné buňky, které se imunitní systém snaží zničit. Pokud je naše tělo zahlceno špatnými látkami a tuky a pokud nemáme ani dostatek pohybu, má to rozhodující vliv na činnost lymfatických uzlin. Ty nestačí filtrovat a zpracovávat ten nápor a ucpou se. Pokud se to neřeší, dojde k poškození uzlin. Také se může vytvořit kolem ní zánět, který pak postihne okolní orgány. 

 

CO SE NA KURZU BUDE PROBÍRAT?

Jaká je úloha lymfatického systému, jak pracuje, z čeho se skládá. Jaké jsou kontraindikace k lymfatické masáži. Prostě trochu potřebné teorie pro vaši znalost. Budete pak více rozumět svému tělu, vyvarujete se chyb a vaše péče bude účinnější. Hlavně ale budeme pracovat v praxi. Budete se učit vyprazdňovat lymfatické uzliny. K tomu je potřeba znát postup. Ničeho se nebojte, není to složité ani náročné. Až to budete umět, zabere vám to max. 15 min. 

 

PO KURZU BUDETE UMĚT:

  • uvolňovat lymfatické uzliny a možná i něco navíc
  • budete moct pomoci sobě i svým blízkým
  • budete mít přehled o tom, jak pracuje lymfatický systém a co potřebujete pro jeho dobrý chod

 

Na kurz si přineste triko na převlečení. Vše ostatní je k dispozici. Na kurzu je k dispozici káva, čaj, voda. 

Kurzy probíhají v příjemném a klidném prostředí v Praze 10, Strašnice, ulice U kombinátu. Cestu vám popíšu každému do emailu nebo po telefonu. Chodí se ke mě z jiné ulice. Zastávka Zborov-Strašnické divadlo. 

Doprovodné fotky

  • 82oan5roxuz-1229521410971542069641761621055962o.jpg
  • 1rbg4eqp9ny-drena-sistema-linfatico02.jpg
  • 2nd0k2cf6u4-20a879e2e3b713b6f99e1dfa8ef76556.jpg
  • 4pkay7vrbdy-obr49-lymfaticky-system.jpg
  • 53fny0e2d5l-titulny-obrazok-k-lymfa-rieka-zivota.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?