Naučmese MiniFest

Jak úspěšně kandidovat v komunálních volbách 2018

5ckfbg9c9ct-foto-ja-sb-svatopluk-bartik-pecha-kucha-zm2.png

Svatopluk Bartík

V současné době jsem uvolněným radním MČ Brno-střed s gescí legislativy a informatiky. Předtím jsem působil jako mediální poradce se specializací na strategie komunikace, krizovou komunikaci a... Více o lektorovi »

20140603-004716-kajnar.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 250 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Kdo se chystá kandidovat v roce 2018 do městského či obecního zastupitelstva, má nejvyšší čas začít promýšlet strategii, budovat síť příznivců a dostávat se do povědomí spoluobčanů. Ukážu vám, jak na to – čistě prakticky s orientací na váš co nejlepší volební výsledek.

Co se naučíte:

 • jak formulovat svoje vize a cíle do volebního programu a servírovat je spoluobčanům
 • jak připravit a provést úspěšnou volební kampaň 
 • jak se profilovat v místních médiích
 • jak začít s kampaní už teď, abyste ji nemuseli vést jen pár týdnů před volbami a získali náskok
 • jaké nástroje pro akvizici voličů fungují a jak je pořídit co nejlevněji nebo zdarma
 • jak sestavit dobrou kandidátku
 • jak registrovat kandidátku nezávislých kandidátů nebo politické strany či hnutí 

Které problematiky proberem:

 • základy politického marketingu - Sequelovo desatero
 • základy lokálního public relations
 • zákon o volbách do zastupitelstev obcí

Účastník kurzu obdrží stručná skripta shrnující vše podstatné z kurzu. Navíc má každý absolvent u mne zdarma jednu hodinu konzultace, kterou lze čerpat i navíckrát e-mailem či telefonicky, případně i na osobní schůzce (naplánované po předchozí domluvě v Praze či v Brně). 

Tříhodinový blok je rozdělen na dva zhruba stejné bloky s cca čtvrthodinovou přestávkou. V první části se věnuji spíše právním a organizačním záležitostem podání a sestavení kandidátky a vlastního programu. V druhé části se zaměřujeme už jen na samotnou kampaň, její hlavní zásady, hlouběji rozvedeme několik stručně zmíněných teorií a řešíme hlavně praktickou podobu kampaně. Kurz je vhodný pro kandidáty jak v malých obcích, tak velkých aglomerací, zmiňuji širší škálu nástrojů vhodných pro všechny typy kandidátek (stranické, nezávislé). Po škončení školení mívám většinou pár desítek minut čas ještě pokračovat diskuzí s frekventanty na otázky, které je zajímají. 

Hlavní účely mého školení jsou:

 • nutné minimum právních a organizačních informací
 • předání klíčových principů, jak funguje voličské rozhodování dlouho i těsně před volbami – stručně teoreticky, ale vysvětleno velmi prakticky
 • poskytnutí konkrétních rad, jak na samotnou kampaň a přímou i mediální komunikaci
 • inspirovat, nadchnout a nastartovat účastníky školení pro vlastní kampaň a jejich správnou "bojovou" náladu :-)

Moje rady jsou podložené vlastní praxí. V roce 2006 a posléze i v roce 2014 jsem úspěšně kandidoval do zastupitelstva Městské části Brno-střed. Od roku 2000 jsem vedl necelou desítku volebních kampaní do senátu, komunálních i krajských voleb (4Koalice, Strana zelených, nezávislí kandidáti za SZ a TOP09) a dalších veřejných kampaní (kampaň k brněnskému referendu v r. 2004). U dalších volebních kampaní jsem poskytoval strategické poradenství, příp. koučink klíčových kandidátů.

Do zvolení do funkce radního MČ Brno-střed jsem působil jako mediální poradce se specializací na strategie komunikace, krizovou komunikaci a politický marketing. Od roku 2001 toto školení absolvovalo přes 250 kandidátů (vč. kurzů zprostředkovaných mimo naučmese.cz). 

Storno podmínky:

Storno podmínky pro přihlášené od 17/2/2018 jsou totožné se storno podmínkami serveru naučmese.cz.

Storno podmínky pro přihlášené do 16/2/2018:
- V případě odhlášení více než 72 hodin před začátkem kurzu vracím zpět plnou cenu. Případně si samozřejmě platbu můžete převést na jiný kurz, a to i k jinému lektorovi.
- V případě odhlášení 24 až 72 hodin před začátkem kurzu vracím 50 % ceny. Nicméně nevrácenou poloviční část platby vám po dohodě mohu převést na další termín mého kurzu, pokud však je nebo bude vypsán nejpozději do 12 měsíců po původním termínu (tedy s vaším rizikem, že kurz vypsán být nemusí).
- V případě odhlášení méně než 24 hodin před začátkem kurzu nevracím nic. Nicméně nevrácenou platbu vám po dohodě mohu převést na další termín kurzu, pokud však je nebo bude vypsán nejpozději do 12 měsíců po původním termínu (tedy s vaším rizikem, že kurz vypsán být nemusí).
- Tyto storno podmínky platí od data zveřejnění, tj. od 16. ledna 2014 do 16. února 2018. 
- Děkuji vám za pochopení, tímto způsobem chci eleminovat případná nedorozumění a nastavit pro všechny stejný a transparentní systém.

Disclaimer: Pokud jste osobou hlásající rasovou, náboženskou, třídní či jinou nenávist a nesnášenlivost, nehlaste se, prosím. (Neo)fašistům, bolševikům a jiným politickým extremistům svoje školení a poradenstvá neposkytuji. Vyhrazuji si právo na základě vlastního uvážení nepřijmout přihlášku do kurzu (ovšem zatím se tak nestalo). Děkuji za pochopení.

Doprovodné fotky

 • 20140205-000926-prednaska.jpg
 • 20140205-000926-prednaskaIII.jpg
 • 51okzbi320c-svatopluk2.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.