3ygmp4d3qgy-zdravim-z-plaze.jpg

Ivana Zbubnová

Na Naučmese od 1. 3. 2019, vedl/a kurzy pro 18 účastníků.

Miluju poznávání, cestování a jazyky. Jsem introvert, a často jsem zápasila se strachem se projevit, například u cizích jazyků - i když jsem se je naučila dobře, měla jsem velké zábrany mluvit. Neuvěřitelně jsem se bála a mluvení se vyhýbala jak jsem jen mohla!

Život mě ale vedl do situací, kdy byla potřeba odvaha a bylo třeba jazyky používat! Otázka, jak se jazyk relativně rychle naučit, co dělat, co nedělat, a hlavně jak se přestat bát, mě zaměstnávala vlastně pořád. 

Ráda zkoumám podstatu věcí, a miluju tu chvíli pochopení, kdy uvidím, jak se vše spojí a začne fungovat. 

Během studia koučinku v angličtině se mi věci spojily, nejen, že jsem získala svou první koučovskou certifikaci (QSCA Las Vegas 2013), ale kromě principů koučování jsem pochopila i jak na můj problém s jazykem a co se strachem.

Jsem absolventka obchodní fakulty VŠE a dělala jsem různá povolání – od obchodníka a eventmakera přes šéfredaktorku časopisu na Univerzitě obrany až po profese lektora soft skills a učitele jazyků, a zejména kouče (druhý certifikát Psychology of Mind jsem získala v roce 2016).

Učení a předávání znalostí se mi líbí nejvíc, je to něco, co mi dává smysl, baví mě, učím moc ráda.

Během výuky jazyků jsem zjistila, že lidé nepotřebují jen učebnice a nahrávky se slovíčky, ale že to, co je brzdí, je často i někde jinde než v informacích. Jde o zábrany, strach, stud, zkrátka emoce. S tím potřebují pomoct.

Přidala jsem tedy koučink i do jazyků a zaměřila se na zvládání strachu, hlavní brzdy v prožívání plného života.

Moje hlavní profese je nyní kouč a mentor v oblasti strachu a jazyků. Pomáhám lidem, kteří si nevědí rady jak zvládnout své strachy, a pokud se to týká jazyků, potřebují kromě učitele jazyků a slovníku i podporu a pomoc jiného druhu. 

Koučink a mentorink vnímám jako propojení všech předchozích profesí, kde se spojuje znalost komunikace a cizích jazyků s uměním být s lidmi a podpořit je na jejich vlastní cestě.

Ráda učím kurzy naživo, mám radost, když to, na co jsem si dlouho přicházela, lidem pomáhá.

Ráda pomůžu i vám.

A jaký je teď můj jazykový život ? :-)

Dnes mluvím anglicky, španělsky a rusky a učím se katalánštinu a francouzštinu.

Ne, nejsem v těchto jazycích perfektní, a podle mě to ani není nutné. :-) Praxe to prověřila :-)

I tohle poznání učím, a považuju za velmi důležité.

 

Nyní žiju částečně ve Španělsku (Katalánsku), a i tahle životní změna mi přinesla spoustu zkušeností s překonáním nesmělosti a zvládání strachu.

Ve chvílích, kdy se vracím domů, se s vámi ráda setkám na svých kurzech, kde svoje zkušenosti a řešení předávám dál.

 

A samozřejmě se můžeme setkat také kdykoliv on-line, například při koučinku nebo i studiu cizího jazyka, (AJ, ŠP a ČJ pro cizince,které stále vyučuju - více najdete na mých stránkách mluvime.com),  protože vzdálenost dnes nic neznamená:-)  Pro mnoho lidí přináší možnost sejít se on-line možnost pracovat na svém strachu bez omezení místa, a také využít určitý pocit soukromí, který pomáhá se otevřít.

A dokonce můžete přijet za mnou a zažít své LÉTO S KOUČEM, kdy spojíte relaxaci dovolené u moře s prací na svém rozvoji.:-)

Těším se na vás!

 

Ivana

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.