Jak se nebát strachu

5rm2mlao32ul3vt-na-strome.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

„Neboj se!“ Takovou radu jsme za život slyšeli mnohokrát. A nikdy nezafungovala… Tak snadné to s emocí strachu není.

Strach, úzkost a paniku v současné době prožíváme intenzivněji a častěji než dřív. Mají svoji důležitou roli, někdy se jimi ale můžeme cítit přetíženi nebo ovládáni. Pojďme se společně naučit, jak strach, obavy, úzkosti a paniku zdravě zvládnout propojením mysli-emocí-těla.

Na workshopu si vysvětlíme, odkud se emoce strachu bere, a proč a kdy je pro nás užitečná. Prozkoumáme osobní spouštěče strachu a zaměříme se na racionální způsoby jejich zvládání rozšířenou variantou techniky brain dump.

V druhé části půjdeme do technik práce s tělem. Vyzkoušíme si několik možností pro zvládnutí akutního strachu, úzkosti a paniky, a to prostřednictvím práce s dechem, groundingu a kotvení, zpřítomňování, práce s fyzickými hranicemi a zpracování pohybových impulsů v těle.

Ve třetí části se zaměříme na budování fyzické, a tím psychické rovnováhy. Vyzkoušíme si konkrétní pohybové techniky (zaměření pozornosti v pohybu, budování rovnováhy v pohybu, využívání opory země), a vytvoříme si osobní plán, který pomůže zmírňovat nástup ochromujícího nebo blokujícího strachu. 

Co s sebou? Zápisník a tužku, případně i pastelky. Budeme se trochu hýbat, proto doporučuji pohodlné oblečení neomezující pohyb, třeba legíny a tričko, na nohy ponožky nebo jógové ťapky. 

Žádné předchozí pohybové zkušenosti nejsou potřeba, vítáni jsou i úplní začátečníci v práci s tělem. 

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.