Jak začít natáčet video s dronem – příprava pro drony DJI

3437uvogdu4-profilove-foto.jpg

Petr Soukup

Radiově řízené modely a investování jsou pro mě velikým koníčkem. Řídím prakticky všechno, co se řídit dá – letadla, vrtulníky, lodě, auta, ponorky a odvětví Více o lektorovi »

3437uvogdu4-profilove-foto.jpg

Petr Soukup

Radiově řízené modely a investování jsou pro mě velikým koníčkem. Řídím prakticky všechno, co se řídit dá – letadla, vrtulníky, lodě, auta, ponorky a odvětví Více o lektorovi »

913thb2j3s3-foto-kurzu.jpg
Praha 9, Běchovice, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Chcete hned začít natáčet úchvatné záběry, které vidí jen ptáci, a váháte, zda investovat nemalé prostředky do svého prvního drona v obavě, že jej rozbijete?
Zároveň nechcete utrácet zbytečně peníze za nějakou hračku, ze které poleze video jen stěží publikovatelné, učit se teorii létání metodou pokus omyl a ztrácet tak svůj drahocenný čas a peníze?
Nebo již máte svého drona a potřebovali byste provést v praxi pokročilými letovými módy? Víte co je potřeba pro provoz dronu abyste vyhověli nové platné legislative EU? Kategorie open, specific, certified, skupiny A1, A2 a A3

Právě pro vás je určen tento kurz. Dozvíte se a hlavně vyzkoušíte si vše, co je potřeba vědět aby váš první let se svým vlastním dronem neskončil katastrofou a mohli jste hned od samého začátku pořizovat nádherné snímky ze vzduchu. Nebo i to co musíte podstoupit proto, abyste mohli dron využít pro komerční účely. Vlastním a mám zkušenosti především z drony od DJI (jedničky na trhu) s produktovou řadou Phantom. Ovládání ostatních typů jako Mavic, Spark atd. je podobné.

 

S tím se vším Vám poradím ve svém 3 hodinovém kurzu, který má dvě varianty:

1. začátečník

První část věnujeme úvodu do problematiky dronů, zásadám bezpečného létání, legislativě, kde létat a kde ne. Poradím vám jak vybrat vhodného drona a na co si dát pozor při koupi bazarového. Dozvíte se jak se o drona a baterie starat. Zbytek kurzu si ukážeme v praxi celý proces od zapnutí drona, předletové kontroly, startu, základních letových povelů až po bezpečné přistání. Probereme varianty startu a přistání ze země a z ruky – šetrné pro váš stroj. V závěru kurzu si ukážeme co vše takový dron dokáže - pokročilé letové módy. Tento kurz je možné též koncipovat jako přípravu na zkoušku na UCL pro skupiny A1 a A3.

2. pokročilý

Zde se budeme dopodrobna věnovat plnému využití aplikace DJI GO a pokročilým letovým módům: Tap Fly, Point Of Interest, Active Track, Folow Me, Home Lock, Course Lock, Gesture atd. dále pak letovým režimům Positioning, Atti, Sport. Pokročilé letové funkce vám umožní soustředit se více na natáčení kvalitních, dynamických a dech beroucích videí a vlastní pilotáž dronu nechat na aplikaci. Probereme příklady pár krizových situací (ztráta orientace, kritické vybití baterie, ztráta řídícího signálu, ztráta obrazového signálu) a nacvičíme jak je bezpečně vyřešit. Tento kurz je možné též koncipovat jako přípravu na zkoušku na UCL pro skupinu A2.

 

Po kurzu budete mít jasno v těchto otázkách:


Začátečník:

 • Jak vybrat správného drona?
 • Na co si dát pozor při koupi použitého stroje?
 • Jak se ke svému miláčkovi chovat tak, aby vám vydržel co nejdéle v plné kondici?
 • Jak se starat o baterie?
 • Jak udělat předletovou kontrolu, odstartovat a bezpečně přistát?
 • Jak létat abych neohrozil sebe, drona a své okolí?
 • Jak natočit ty nejlepší záběry?
 • Jaké doplňky případně dokoupit a kde (filtry, kryty, batohy, extendery …)?
 • Vyzkoušíte si pilotáž v praxi a nebudete se bát poslat svého drona do vzduchu!
 • Kde můžu se svým dronem létat a kde ne?
 • Příprava na test UCL pro skupiny A1 a A3

Pokročilý

 • Jak používat pokročilé letové funkce a režimy?
 • Co dělat v krizových situacích?
 • Jak používat všechny vymoženosti aplikace DJI GO a hlavně tipy a triky jak zajistit aby vůbec fungovala – což je bohužel většinou dost oříšek.
 • Příprava na test UCL pro skupinu A2

Bonus:

Obdržíte jednoduchý dokument s obsahem daného kurzu se spoustou internetových odkazů k nalezení užitečných informací.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.