Jak (ne)dělat time management

20120328-093053-Photo1.jpg

Jan Hajfler

Studuji prvním rokem na ESF v Brně, zajímám se o time management, postupně jsem si prošel cestu od ničeho přes GTD a nic, až jsem zakotvil u ZTD, které mi Více o lektorovi »

20120416-132209-clocks.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Bude to netradiční školení, protože "Jak (ne)dělat time management" se nezaměřuje na jednu konkrétní time managemantovou metodu. Je to spíše mozaika skládající se ze tří částí - Chyby, Co dělat? a Nástroje.

V první části se zaměříme na chyby a řekneme si, jakých chyb se dopouští lidé kteří nechávají úkoly jen tak plynout, například: prokrastinace, velmi oblíbená věta "Udělám to až...", "vyhnívání" úkolů a mnoho dalšího.

V další části si povíme co dělat, pro vyškrknutí i toho posledního úkolu z To-Do listu. Budeme se bavit o tom, jak s úkolem začít, jakého "fígle" použít pro soustředění se a zabránění dalšího vyrušování tak, abyste toho zvládli co nejvíce, a také si řekneme něco o nalezení vaší vášně. Protože vášeň je to, co vás žene kupředu.

V poslední části přijdou na řadu nástroje, pomocí nichž dokážete vytvořit jednoduchý systém, který vám umožní spravovat vaše úkoly. Povíme si něco o základech Zen To Done, něco málo k Pomodoru a také jaký význam má inbox, seznamy úkolů a diář.

Jako bonus na závěr bude jeden modelový den aneb jak to může vypadát v praxi, když používáte ZTD.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.