Jak mít odvahu procestovat svět?

4hw2ewfba3q-web-o-mne.jpg

Barbora Vacková

Její velkou vášní je cestování, osobní rozvoj, sdílení užitečných tipů a organizace událostí. Báru posledních deset let baví organizovat malé akce, slavnostní události i konference pro stovky lidí. Koordinovala a Více o lektorovi »

7f59vi63wto-img-7288.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Taky toužíš objevovat svět, jenže tě před každou cestou zastaví desítky výmluv? Stává se ti, že si lítostivě povzdechneš u cizích fotek a příběhů z dovolených? Chceš mít konečně vlastní zážitky, kulturní šoky a třeba i více poznat sám sebe?

A přesně o tom to bude. Na mušku si vezmeme naše nejčastější brzdy, proč necestujeme. Strach. Nejistotu. Nerozhodnost. Je totiž škoda, že odkládáme neustále na později to, co nám dělá radost.

Nauč se vystoupit ze své komfortní zóny, vyrazit do světa a sbírat skvělé zážitky!

Slovem hrdinství obvykle nazýváme neobyčejné skutky, ale můžeme jím označit i dovednost, kterou při cestování využíváme každý den. Zeptáme se na radu neznámého člověka? Sáhneme si na své limity? Hrdinou se člověk nerodí, hrdinou se člověk stává. Trénováním drobných činů můžeme posílit svou vůli a najít odvahu i ke krokům, na které jsme si možná dříve netroufli.


Většina důležitých aktivit se v našem životě nachází mimo tzv. komfortní zónu. Proto je potřeba se dostat mimo tuto zónu pohodlí. Abychom měli netradiční zážitky při cestování, je třeba opustit svou rodnou obec, nestydět se za nedokonalou znalost cizího jazyka, nebát se bavit s cizími lidmi a nechat se třeba pozvat na kulturní zážitek.

Na školení se konkrétně dozvíš:

 • Jak se dá větší odvaze postupně naučit?
 • Jak vědomě vystupovat ze své zóny komfortu?
 • Jak zónu nekomfortu využít k vlastnímu prospěchu?
 • Jak využít odvahu při cestování?
 • Jaké komické zážitky lze sbírat na čtyřech různých kontinentech?
 • Potrénuješ svou odvahu na cvičeních během školení.

------------------------------------------------------------------

Chceš už nějaké tipy předem? Přečti si, jak jsem trénovala odvahu s českým zájezdem ve Štrasburku. Dozvíš se, proč účastníci např. zpívali lidové písně a tančili na náměstí, objednávali si kávu s ponožkami na rukách a zpívali neznámé osobě k narozeninám!

------------------------------------------------------------------

O cestování s Bárou Vackovou

Její vášní je cestování, překonávání svých limitů a sbírání pestrých zážitků. Někteří ji znáte z cestovatelských festivalů Kolem Světa, Nadivoko či Slow travel, nebo z cestovatelských projekcí v Café Práh, Expedičním klubu, Klubu cestovatelů a z Diáků v kině Scala.

Na přednáškách komickou formou povídá o zážitcích z cest, kdy trénuje odvahu, hecování se i zvládání cestovatelských průšvihů. Proběhlo už přes 60 repríz, díky kterým poznává Česko přes kavárny, kina, univerzity i lázně.

Má za sebou procestovaných téměř 40 zemí. Vyráží letadlem, stopem i na koloběžce. Píše o tom na blogu a Facebook s názvem Historky z cest. Mimo to je Bára lektorkou sebedisciplíny ve vzdělávacím institutu Growjob. V Brně vede kurzy Konec prokrastinace.

Záznam přednášky o tom, jak se dostala k cestování, z konference Svět patří smělým.

Rozhovory o cestování pro Ženydívky.czTýden.cz, Týden.cz.

Doprovodné fotky

 • 4c7empi6f0v-img-5411.jpg
 • 9qmwfx5dsi3-gopr2386.jpg
 • 7d7q035dww7-gopr2512.jpg
 • 6vht5jy3kwz-49896435-2300636336926524-8928028215608344576-n.jpg
 • 9i9tuq01wml-image2.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?