Informace o zdraví na internetu, aneb co a kde hledat a nenaletět

20140108-202829-obrazek-do-pozvanky-na-kurz-c1-titulky.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Rozhodnutí týkající se zdraví by vždy měla být podložena nejlepšími dostupnými důkazy z klinického výzkumu. Nových informací je čím dál víc, ale kdo se v nich má vyznat? A jak odlišit spolehlivá fakta od dezinterpretací, mýtů a polopravd?

Titulky zpráv a článků si mnohdy protiřečí, nebo slibují nesplnitelné. Všudypřítomnou a stále rafinovanější reklamu je mnohdy těžké odlišit od nezávislých informací. Chcete vědět, kde a jak hledat spolehlivé informace, které vám pomohou k moudřejšímu rozhodování v situacích týkajících se vašeho zdraví, zdraví vašich dětí, rodičů a dalších lidí, na kterých vám záleží? Názory a priority každého příjemce léčebně-preventivní péče by měly být nedílnou součástí každého klinického rozhodnutí a je jen na vás, zda budete vašemu lékaři dobře informovaným partnerem.

V kurzu se dozvíte, jak poznat důvěryhodné informační zdroje a kde hledat spolehlivé medicínské informace. Zjistíte, jaké nástrahy se skrývají mezi řádky a na co je dobré dát si pozor při čtení medicínských textů. Prakticky si vyzkoušíte doporučené postupy a odnesete si přehled specializovaných databází, ke kterým se budete moci (zdarma) vracet vždy, když budete hledat praktické informace o zdraví.

Kurz je ušit na míru pro nezdravotnickou veřejnost, je však vhodný i pro pracovníky ve zdravotnictví. Pro úspěšné absolvování kurzu je potřebná uživatelská znalost práce s PC, základní orientace na Internetu a porozumění anglickému textu.

Doprovodné fotky

  • 20140108-202827-obrazek do pozvanky na kurz c2 nastenka.jpg
  • 20140108-202828-obrazek do pozvanky na kurz c3 leky.jpg
  • 20140108-202829-obrazek do pozvanky na kurz c4a.JPG

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.