I starého psa novým kouskům naučíš

20130330-014221-profil.jpg

Kristýna Hrazdilova

Jmenuji se Kristýna a mám dva psy. Přesněji řečeno feny – skoro třináctiletou bíglici Sáru a dvouletou borderku Kofolu. Takhle krásně to kdysi začínalo... Sára Více o lektorovi »

20130330-014221-p1130395.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Máte doma psa? Já mám dva. A je to super! Můžete to taky říct?

Je úplně jedno, jaké máte plemeno, jak starý pes je, má-li rodokmen až do osmého kolene, anebo je to směska z útulku. Je jedno, jestli jste ho dostali pod stromeček (nebo Vaše děti?), jestli jste si ho pořídili s rozmyslem nebo ne. Ale pokud chcete se svým psem žít pohodový život, musíte si vzájemně rozumět – svým potřebám, požadavkům a možnostem. Potom můžete ze svého psa dostat maximum – takové, jaké chcete, aby se Vám společně dobře žilo.

Cílem tohoto kurzu není naučit Vašeho psa sedni, lehni nebo ke mně. Cílem je naučit Vás, jak naučit psa, cokoli si vymyslíte (třeba i dělat bublinky pod vodou na povel).

Vysvětlíme si a ukážeme si, co to je a jak funguje pozitivní motivace a jak její principy použít při výchově / výcviku psa. Co to je a jak se dá používat klikr. A všechno si taky hned vyzkoušíme v praxi. A určitě si ukážeme pár her, kterými unavíte psa (nebo děti, nebo manžela), když zrovna prší nebo když se Vám prostě jen nechce – a jen tak mimochodem u toho vylepšíte přivolání.

V mém kurzu se zaměřím na principy pozitivní motivace. Celá tato filozofie vychází z toho, že má-li zvíře na výběr, zvolí vždy tu pro něj nejvýhodnější variantu. A je na nás, aby to byla ta stejná varianta, která je nejvýhodnější i pro nás. Pak můžeme takovýto výběr odměnit a tím podpořit jeho opakování v budoucnu. Ale konec suché teorie. Zas tak složité to není.

Na začátku kurzu probereme trochu teorie, jak to celé funguje. Vysvětlíme si, co je klikr a jak se dá používat, ale také jak se dá cvičit bez něj. A protože psi nejsou pokusní králíci, tak si to prvně vyzkoušíme na sobě. V druhé části si ukážeme a vyzkoušíme hry, které vylepšují názor Vašeho psa na Vás (a tedy zlepšují přivolání) a nakonec probereme cokoli, co Vás bude zajímat (co mám dělat když?, co mám udělat, aby nedělal? Jak ho mám naučit/odnaučit…?). Na kurzu dostanete stručný přehled teorie v tištěné podobě, klikr – ať můžete doma hned začít a samozřejmě i možnost zůstat v kontaktu (ty nejdůležitější otázky Vás napadnou až doma nebo za týden na nudné pracovní poradě). 

Doprovodné fotky

  • 20130330-014221-DSC01715.JPG

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.