Citlivý řez ovocných stromů

6wyq8uspjyg469p-siluvky-191027-079.jpg

Dominik Grohmann

Ovocné stromy jsou symbolem vztahu člověka a krajiny. Ze všech sil se snažím tento vztah posilovat. Pomáhám tedy lidem i krajině s výsadbou a péčí o ovocné stromy. Už mnoho let se snažím ovocným stromům co nejvíce Více o lektorovi »

8q2wbcoetrq-citlivyreznausmese.jpeg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivníSledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Aktuální termíny skupinového kurzu najdete zde: 

Citlivý řez ovocných stromů: teorie i praxe


Máte nově vysázené stromy, které nerostou, nebo staré jabloně a hrušně, které raději neřežete, abyste nenadělali více škody než užitku? Rádi byste se naučili o své stromy dobře pečovat, ale nevíte jak na to?

Během jednoho dne vás to naučím! Porozumíte principům řezu ovocných stromů a zároveň si vše vyzkoušíte pod mým dohledem.

 

Co můžete od kurzu očekávat:

  • zhodnocení stavu vašich stromů + konzultace následného zákroku
  • vysvětlení principů citlivého řezu ovocných stromů a následná praktická ukázka, jak se pohybovat v koruně, jak vést řez apod.
  • společně ošetříme přibližně 4 – 14 ovocných stromů
  • naučíte se ořezat vaše vlastní stromy pod odborným dohledem
  • zapůjčení nářadí + poradenství ohledně nákupu správného nářadí
  • poradenství ohledně další péče o stromy
  • poradenství ohledně případné nové výsadby

Na konci dne tedy budete umět své stromy ošetřit řezem a získáte základní představu o jejich stavu a případné další péči.

Kurz bude probíhat ve vašem sadě či zahradě kdekoliv v ČR. V období prosinec až duben, což je nejvhodnější doba pro řez ovocných stromů.

K ceně je třeba připočíst cestu vlakem z Brna. Ruční pilku a nůžky vám zapůjčím – nic dalšího bychom potřebovat neměli, někdy se ovšem hodí žebřík, který (pokud můžete) mějte připravený.

 

Něco o mně:

Ovocným stromům se věnuji již několik let. Lektoruji mnoho kurzů o řezu a pomáhám lidem v jejich zahradách a sadech s péčí o ovocné stromy. Chodím po krajině, kde ošetřuji staré ovocné stromy a pátrám po starých odrůdách. Jsem potulný sadař.

K ovocným stromům přistupuji s úctou a pokorou. Vycházím z biologických znalostí o stromech a vím, které věci jim prospívají a které nikoliv. Preferuji a praktikuji takzvaný extenzivní přístup. Tedy takový, kdy se stromům věnuje relativně málo energie (založí se koruna a v dospělosti se provádí udržovací řez jednou za cca 5 – 15 let), ale získá se mnohem víc. Vždy, když se věnuji stromům (při sázení, péči, řezu) tak chci, aby se jim dařilo, aby mohly žít co nejdéle (několik stovek let), dosahovaly velkých rozměrů a zároveň poskytovaly velké úrody.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?