Citlivý řez ovocných stromů – teorie i praxe

6wyq8uspjyg469p-siluvky-191027-079.jpg

Dominik Grohmann

Ovocné stromy jsou symbolem vztahu člověka a krajiny. Ze všech sil se snažím tento vztah posilovat. Pomáhám tedy lidem i krajině s výsadbou a péčí o ovocné Více o lektorovi »

2eyhxhi4gag-mg-2113.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 341 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Máte nově vysázené stromy, které nerostou, nebo staré jabloně a hrušně, které raději neřežete, abyste nenadělali více škody než užitku? Lámete si hlavu, jak stromy ořezat, aby se jim lépe dařilo a zároveň dostatečně plodily? Nebo ovocné stromy už řežete, ale nejste si jistí, zda to děláte správně?

Kurz citlivého řezu odpoví na všechny vaše záludné otázky o ovocných stromech!

 

Co můžete očekávat:

  • část teoretickou i praktickou ukázku
  • budete vědět, jak zapěstovat korunu u mladých stromků
  • pochopíte principy řezu u dospělých a starých ovocných stromů
  • seznámíte se s technikou správného řezu
  • dozvíte se, kdy je vhodný termín pro řez
  • a mnoho dalšího...

Během kurzu se dotkneme i témat jako staré a krajové ovocné odrůdy, extenzivní x intenzivní ovocnářství, výsadba ovocných stromů, potřebné nářadí pro péči o stromy apod.

Kurz začíná formou přednášky s prezentací, kde si nejprve vše teoreticky vysvětlíme, a následně vyrazíme do terénu, kde si vše ukážeme v praxi.

 

Něco o mně:

Ovocným stromům se věnuji již několik let. Lektoruji mnoho kurzů o řezu a pomáhám lidem v jejich zahradách a sadech s péčí o ovocné stromy. Chodím po krajině, kde ošetřuji staré ovocné stromy a pátrám po starých odrůdách. Jsem potulný sadař.

K ovocným stromům přistupuji s úctou a pokorou. Vycházím z biologických znalostí o stromech. Preferuji a praktikuji takzvaný extenzivní přístup. Tedy takový, kdy se stromům věnuje relativně málo energie (založí se koruna a v dospělosti se provádí udržovací řez jednou za cca 5 – 15 let), ale získá se mnohem víc. Vždy, když se věnuji stromům (při sázení, péči, řezu) tak chci, aby se jim dařilo, aby mohly žít co nejdéle (několik stovek let), dosahovaly velkých rozměrů a zároveň poskytovaly velké úrody.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.