Chůze na sněžnicích a snadný pohyb zasněženou přírodou - dvoudenní kurz v Jizerkách

1rqjpk1obtq79t3-img-0454.jpeg

Jan Mühldorf

Rád se učím nové dovednosti a poznávám zajímavé lidi. Pracuji jako geolog,  průvodce zájezdů a příležitostně pomáhám v outdoorovém centru. V posledních letech Více o lektorovi »

97ud0747jp1-dsc-0325.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 47 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit bezpečný pohyb na sněžnicích v horách. Nejedná se o lavinový kurz ani o kurz přežití. Akce je určena pro začátečníky, kteří se sněžnicemi doposud nechodili.

V sobotu budeme venku 6 hodin, v neděli pak 7 hodin + pauza na oběd 1 hod. Budeme se pohybovat ve skupince cca 8 lidí + 2 lektoři

Chcete si užít parádní víkend na horách, v partě fajn lidí, co se nebojí naučit se něco nového?

Před odjezdem budete ještě vyzváni k zaplacení částky 1200,- Kč (na účet lektora) za dopravu a ubytování se snídaní. Ubytování se snídaní je zajištěno ve stylové horské chatě v Kořenově.

Sněžnice si účastníci zajišťují sami. Doporučuji včas rezervovat zapůjčení sněžnic a hůlek v některé z půjčoven. Kontakt na půjčovny obdržíte po přihlášení na kurz. 

Co vše se naučíme?

Společně se naučíme, jak se bezpečně a snadno pohybovat na sněžnicích zimní krajinou v rozmanitém terénu, jak překonat plochy s hlubokým sněhem i terénní překážky. Večer věnujeme teorii, praktickým dovednostem a důležitým maličkostem, které nám pomohou přečkat nepříznivé podmínky a zpříjemní nám pobyt v zimní přírodě. 

Nutná výbava: zimní sportovní oblečení (jako na běžky), čelovka, termoska, vhodná pevná obuv (pohory), sněžnice a hůlky (poradím, kde lze levně zapůjčit kvalitní výbavu). Hodí se menší batoh se svačinou a náhradní rukavice.

Doprava je zajištěna mikrobusem a případně dalším autem. Možnost vlastní dopravy. Parkoviště přímo před chatou zdarma. Ubytování v útulné horské chatě se snídaní v Kořenově na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, v romantickém údolí horního toku Jizery (Martinské údolí).

Celková cena: 2500,-Kč (lektorné za kurz 1300,-Kč nyní + částka 1200,-Kč později přímo lektorovi za náklady na dopravu a ubytování). Volitelně útrata za sobotní večeři a nedělní oběd. Také v sobotu v poledne bude možnost si zakoupit občerstvení. 

Společný sraz a odjezd bude v sobotu 18. února 2023 z Prahy od metra B Rajská zahrada. Návrat v neděli do 20:00 hod. Před odjezdem obdrží přihlášení účastníci informační e-mail s pokyny k odjezdu.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.