Chůze na sněžnicích a snadný pohyb zasněženou přírodou - dvoudenní kurz v Jizerkách

1rqjpk1obtq79t3-img-0454.jpeg

Jan Mühldorf

Rád se učím nové dovednosti a poznávám zajímavé lidi. Pracuji jako geodet,  průvodce zájezdů a příležitostně pomáhám v outdoorovém centru. V posledních letech jsem si oblíbil zimní přechody hor a zimní táboření. Na Více o lektorovi »

97ud0747jp1-dsc-0325.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 44 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit bezpečný pohyb na sněžnicích v horách. Nejedná se o lavinový kurz ani o kurz přežití. Akce je určena pro začátečníky, kteří se sněžnicemi doposud nechodili. V sobotu budeme venku 6 hodin, v neděli pak 7 hodin + pauza na oběd 1 hod.  Budeme se pohybovat ve skupince cca 8 lidí + lektoři. 

Chcete si užít parádní víkend na horách, v partě fajn lidí, co se nebojí naučit se něco nového? Ubytování se snídaní je zajištěno ve stylové horské chatě v Kořenově.    Před odjezdem budete vyzváni k zaslání částky 1200,- Kč na účet lektora (na dopravu a ubytování se snídaní).  Sněžnice si účastníci zajišťují sami. Doporučuji včas rezevovat zapůjčení sněžnic a hůlek v některé z půjčoven. Kontakt na půjčovny obdržíte po přihlášení na kurz. Odjezd z Prahy je vždy v sobotu ráno od metra B Rajská zahrada.

Co vše se naučíme?

Společně se naučíme, jak se bezpečně a snadno pohybovat na sněžnicích zimní krajinou v rozmanitém terénu, jak překonat plochy s hlubokým sněhem i terénní překážky. Večer věnujeme teorii,  praktickým dovednostem a důležitým maličkostem, které nám pomohou přečkat nepříznivé podmínky a zpříjemní nám pobyt v zimní přírodě. 

Nutná výbava: zimní sportovní oblečení (jako na běžky),  čelovka, termoska, vhodná pevná obuv (pohory), sněžnice a hůlky (poradím, kde lze levně zapůjčit kvalitní výbavu). Hodí se menší batoh se svačinou a náhradní rukavice.

Doprava je zajištěna mikrobusem a případně dalším autem. Možnost vlastní dopravy. Parkoviště přímo před chatou zdarma. Ubytování v útulné horské chatě se snídaní v Kořenově na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, v romantickém údolí horního toku Jizery (Údolí naděje). Celkové výdaje 2200,-Kč (doprava, ubytování se snídaní, lektorné za kurz) + volitelně útrata za sobotní večeři v blízkosti chaty a nedělní oběd. 

Společný sraz a odjezd bude (1. termín) v sobotu 15. ledna 2022 z Prahy od metra B Rajská zahrada. Návrat v neděli 20:00 hod. To samé platí pro 2. termín s odjezdem v sobotu 19. února 2022. Před odjezdem obdrží přihlášení účastníci informační e-mail s pokyny k odjezdu.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.