Chůze na sněžnicích a snadný pohyb zasněženou přírodou - dvoudenní kurz v Jizerkách

20141104-171430-fotogalerie-k-pr-seminari-ze-dne-18-brezna-2014-1230-554-thumb.jpg

Jan Mühldorf

Rád se učím nové dovednosti a poznávám zajímavé lidi. Pracuji jako geodet,  průvodce zájezdů a příležitostně pomáhám v outdoorovém centru. V posledních letech jsem si oblíbil zimní přechody hor a zimní táboření. Na Více o lektorovi »

97ud0747jp1-dsc-0325.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivníSledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 35 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit bezpečný pohyb na sněžnicích v horách. Nejedná se o lavinový kurz ani o kurz přežití. Akce je určena pro začátečníky, kteří se sněžnicemi doposud nechodili. V sobotu budeme venku 6 hodin, v neděli pak 7 hodin + pauza na oběd 1 hod.  Budeme se pohybovat ve skupince cca 8 lidí + lektoři. 

Chcete si užít parádní víkend na horách, v partě fajn lidí, co se nebojí naučit se něco nového? Ubytování s polopenzí je zajištěno ve stylové horské chatě v Kořenově, kde skvěle vaří domácí kuchyni. V roce 2018 byla chata vylepšena rekonstrukcí.  Před odjezdem budete vyzváni k zaslání částky 1200,- Kč na účet lektora (na dopravu a ubytování s polopenzí).  Sněžnice si účastníci zajišťují sami. Doporučuji včas rezevovat zapůjčení sněžnic a hůlek v některé z půjčoven. Kontakt na půjčovny obdržíte po přihlášení na kurz.

Co vše se naučíme?

Společně se naučíme, jak se bezpečně a snadno pohybovat na sněžnicích zimní krajinou v rozmanitém terénu, jak překonat plochy s hlubokým sněhem i terénní překážky. Večer věnujeme teorii,  praktickým dovednostem a důležitým maličkostem, které nám pomohou přečkat nepříznivé podmínky a zpříjemní nám pobyt v zimní přírodě. 

Nutná výbava: zimní sportovní oblečení (jako na běžky),  čelovka, termoska, vhodná pevná obuv (pohory), sněžnice a hůlky (poradím, kde lze levně zapůjčit kvalitní výbavu). Hodí se menší batoh se svačinou a náhradní rukavice.

Doprava je zajištěna mikrobusem a případně dalším autem. Možnost vlastní dopravy. Parkoviště přímo před chatou zdarma. Ubytování v útulné horské chatě s polopenzí(domácí kuchyně, chata prošla rekonstrukcí) v Kořenově na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, v romantickém údolí horního toku Jizery (Údolí naděje). Celkové výdaje 2200,-Kč (doprava, ubytování, polopenze, lektorné za kurz) + volitelně útrata za nedělní oběd. 

Společný sraz a odjezd bude v sobotu 20. 2. 2021 z Prahy od metra B Rajská zahrada. Návrat v neděli 21. 2. 2021 do 20:00 hod. Před odjezdem obdrží přihlášení účastníci informační e-mail s pokyny k odjezdu.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?