Chůze na sněžnicích a snadný pohyb zasněženou přírodou - 2 denní kurz v Jizerkách

20141104-171430-fotogalerie-k-pr-seminari-ze-dne-18-brezna-2014-1230-554-thumb.jpg

Jan Mühldorf

Rád se učím nové dovednosti a poznávám zajímavé lidi. Pracuji jako geodet,  průvodce zájezdů a příležitostně pomáhám v outdoorovém centru. V posledních letech jsem si oblíbil zimní přechody hor a zimní táboření. Na Více o lektorovi »

7lqx93gpc4o-2628160-dsc00451.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 19 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit bezpečný pohyb na sněžnicích v horách. Nejedná se o lavinový kurz ani o kurz přežití. Akce je určena pro začátečníky, kteří se sněžnicemi doposud nechodili. V sobotu budeme venku 6 hodin, v neděli pak 7 hodin + pauza na oběd 1 hod.  Budeme se pohybovat ve skupince do 10 lidí + 2 lektoři (Honza Mühldorf a Dalibor Zíma - Dali). 

Chcete si užít parádní víkend na horách, v partě fajn lidí, co se nebojí naučit se něco nového? Ubytování s polopenzí je zajištěno ve stylové horské chatě v Kořenově, kde skvěle vaří domácí kuchyni. V roce 2018 byla chata vylepšena rekonstrukcí.  Před odjezdem budete vyzváni k zaslání částky 1200,- Kč na účet lektora (na dopravu a ubytování s polopenzí).  Sněžnice si účastníci zajišťují sami. Doporučuji včas rezevovat zapůjčení sněžnic v některé z půjčoven. Kontakt na půjčovny obdržíte po přihlášení na kurz.

Co vše se naučíme?

Společně se naučíme, jak se bezpečně a snadno pohybovat na sněžnicích zimní krajinou v rozmanitém terénu, jak překonat plochy s hlubokým sněhem i terénní překážky. Večer věnujeme teorii,  praktickým dovednostem a důležitým maličkostem, které nám pomohou přečkat nepříznivé podmínky a zpříjemní nám pobyt v zimní přírodě. Účastníci obdrží certifikát o absolvování kurzu.

Nutná výbava: zimní sportovní oblečení (jako na běžky),  čelovka, termoska, vhodná pevná obuv (pohory), sněžnice a hůlky (poradím, kde lze levně zapůjčit kvalitní výbavu).

K zapůjčení bez poplatku budou 1 univerzální mačky. Hodí se menší batoh se svačinou a náhradní rukavice.

Doprava je zajištěna mikrobusem a ubytování v útulné horské chatě s polopenzí(domácí kuchyně) v Kořenově na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, v romantickém údolí horního toku Jizery (Údolí naděje). Celkové výdaje 2200,-Kč (doprava, ubytování, polopenze, lektorné za kurz) + volitelně útrata za oběd (v chatě i v okolí jsou restaurace).

Společný sraz a odjezd bude v sobotu 16. 2. 2019 z Prahy od metra B Rajská zahrada v 7:30 hod. Návrat v neděli 17. 2. 2019 do 20:00 hod opět k metru B. Před odjezdem obdrží přihlášení účastníci informační e-mail s pokyny k odjezdu. Ubytování zajištěno v komfortní chatě nově opravené ve 3-5 lůžkových pokojích s domácí polopenzí.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.