Biblické esenciální oleje - V čem nám mohou pomoci i dnes?

6p5vng04ky8-moje-fotka-od-rm-orez-litacka.jpg

Vladimír Radoslav Veselý

Věřím ve svobodu člověka. Věřím, že člověk má přirozené právo tuto svobodu žít. Věřím, že pravda člověka vysvobodí. Věřím, že poznání je největší dar, jaký může člověk dostat. Věřím, že čím více lidí dostane tyto dary a Více o lektorovi »

2p4uqkrct684fvl-essential-oils-bible.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Starověké kultury, jako jsou Egypťané, Peršané, Římané a Izraelité zanechali po sobě záznamy, které dokazují, že v oněch dobách velmi často používali esenciální oleje. Ovšem byly velmi vzácné a drahé, že je mohli mít jen vládci, faraónové, králové, velekněží a nejbohatší lidé. Některé z těchto olejů měly větší cenu než zlato.

V naší době jsou tyto oleje mnohem přístupnější. Díky tomu budete mít možnost osobně zažít účinek těchto olejů na sobě a svém těle. Dozvíte se také, jak a v čem vám můžou tyto oleje pomoci.

 

Aloes/Santálové dřevo: Je to hluboce uklidňující olej - pomáhá zklidnit mysl, vstoupit do hlubokého zvnitřnění. Propojuje a harmonizuje všech sedm energetických center. Pomáhá člověku, aby byl v těle, aby byl plně vědomý a uměl vnímat jemné energie ve svém okolí. Pomáhá překonat strachy. Stimuluje důležité části mozku. Prohlubuje spánek. Také stimuluje, reguluje a harmonizuje ženské pohlavní orgány, hlavně dělohu. Pomáhá s kožními potížemi, jako jsou akné, vrásky nebo jizvy.

Kasie: Emoční a spirituální zklidnění. Posiluje vůli. Uvolňje emoční bloky uložené v podvědomí. Podporuje imunitu.

Cedrové dřevo: Pomáhá překonat emoční bloky při studiu. Přináší stabilitu a rovnováhu. Má schopnost dodat nám sílu při pocitu vnitřního vyčerpání. Posiluje odvahu a sílu jít vlastní cestou, držet se svých cílu a realizovat je. Doporučuje se vdechovat olej před složitým jednáním pro získání jasného myšlení, rychlého rozpoznání jádra problému a schopnosti jít přímo k věci.

Cypřiš: Je vhodný pro období změn a různých přechodů - změna zaměstnání, stěhování, rozchody, úmrtní blízkého člověka. Přináší sílu a ochranu na energetické úrovni. Také jej lze použít, abychom se pohnuli vpřed z nějaké situace. Uvolňuje ustrnulé názory.

Kadidlo: Napomáhá duchovnímu uvědomění, podporuje meditaci, vylaďuje názorový postoj, povznáší ducha. Pomáhá se odpojit od všeho škodlivého. Pomáhá při emočním šoku či nehodě. Podporuje naši moc s někým či něčím se rozloučit, co nám omezovalo a brzdilo. Podporuje správné fungování paměti. Stimuluje důležité části mozku. Harmonizuje srdeční a korunní čakru.

Yzop: Má silně dezinfekční vlastnosti. Je vhodný pro pročištění prostoru před meditací nebo terapií. Tlumí vnitřní dialog a přemíru myšlenek. Pomáhá v přijetí sebe sama. Když přijmeme sebe, takoví, jací jsme, přitahuje si tím radost a štěstí. Yzop pomáhá zacházet s pocitem viny a povinnosti. Uvolňuje plíce sevřené pocity viny. Zklidňuje popálenou pokožku.

Myrha: Silný antioxidant, pomáhá při kožních potížích. Stimuluje mozek. Podporuje duchovní uvědomění a je povznášející. Po tisíce let byla pozžívána při porodech pro uvolnění a relaxaci rodičky. Je dobrá na krční svaly, které jsou v napětí a křeči. Je to skvělý olej pro léčitelě a zdravotníky, kteří se potýkají s utrpením těch, jimž pomáhají. Je to jeden z nejlepších olejů na pleť, na vrásky, na rozpraskanou kůži.

Myrta: Stimuluje játra, prostatu a štítnou žlázu. Pomáhá uvolňovat skrytý hněv a strach. Je povznášející a euforická. Vyrovnává mužskou a ženskou stránku apřináší harmonii při řešení vnitřních konfliktů a zmatenosti. Ulevuje od alergií. Pomáhá nám mít nadhled nad věcmi, které nás rozčilují.

Onycha: Teplá sladká vůně pomáhá při stresu a depresích. Při meditaci pomáhá otevírat srdce a mysl. Pomáhá lidem, kteří jsou smutní, žijí v obavách a jsou vystrašení. Poskytuje emoční a duchovní ochranu. Zklidňuje pokožku, napomáhá hojení ran.

Cist, Šáronská růže: Tato skalní růže má sladkou, medovou vůni. Uklidňuje nervy, emočně povznáší, pomáhá nám vidět pravdu o nás samých. Tradičně se používá na podporu dýchání. Podporuje imunitu.

 

Lektoři:
David Heneberg, Vladimír Veselý

Doprovodné fotky

  • 5qsf0zdxjmvut8e-5a8764789b29f-scripture-oils2.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.