228ettni1am-kalman-1.jpg

Kalman Horvát

Na Naučmese od 13. 3. 2015, vedl/a kurzy pro 38 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Svou podstatou jsem rebel.  
Proti čemu rebeluji?  

Proti neviditelné zdi mezi dobrem a hojností. Vyrůstal jsem v přesvědčení, že existují dva druhy lidí. První jsou ti bohatí a DRUZÍ jsou ti slušní. 

Své podnikání jsem začal s tisíci korunou. Mým vkladem byly dovednosti, dobré úmysly a hlavně podpora přátel. Bez nich bych ničeho nedosáhl.  

Po určité době mě role business kouče přestávala naplňovat. Cítil jsem, že něco dělám špatně. Už jsem nechtěl, aby nějaká firma, s mou pomocí, rafinovaně vytahovala peníze z okolního světa.  

V tomto okamžiku zřejmě začal vznikat kurz Netradiční finanční gramotnosti. Do mého života začaly proudit moudré knihy o penězích. Objevoval jsem budhistické podnikatele, začali mě vyhledávat klienti s dobrým srdcem. Poznal jsem lidi, kteří se díky laskavému podnikáni stali milionáři a miliardáři. Poznal jsem podnikatele, kteří  
se díky laskavosti a inteligentní disciplíně dostali z dluhů. 
  
Spolupracoval jsem s majiteli firem, kteří svůj úspěch vybudovali, aniž by si zničili zdraví, zanedbávali rodinu nebo ztratili svou integritu.  

Dva zdánlivě vzdálené světy peněz a laskavosti se spojily v jeden smysluplný celek. Traduje se příběh, v něž se ptal obchodník Buddhy, zda může usilovat o bohatství a Buddha mu řekl: 

"Bohatství není v rozporu s mým učením. Musíš však dodržet jedno pravidlo. Nesmíš bohatnout na úkor druhých lidí. Musíš bohatnout spolu s druhými lidmi. Druhým lidem se tedy musí vyplatit, že ty zbohatneš." 

Mám opravdu pestrý život. Ve firmách spolupracuji spíše s muži a o víkendech mám veřejné kurzy především pro ženy.  
V současnosti zatím v hlavě a v srdci připravuji netradiční programy i pro páry nebo pro rodiny.  

Kalman

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.