2s6gflth3jme8pv-img-0943.jpg

Helena Lněničková

Na Naučmese od 18. 10. 2019, vedl/a kurzy pro 34 účastníků. Navštívil/a 2 kurzy.

Jsem estétka a experimentátorka. Ráda sdílím své nápady a inspiruju ostatní, mé jméno totiž znamená "pochodeň". Baví mě být soběstačná a vyrábět si sama věci, které potřebuju k svému životu: jídlo, oblečení, doplňky, domov. Už od malička mám silnou potřebu "krásna" a puzení tvořit, zdobit, vynalézat. Každou věc chci mít krásnou a jedinečnou, se svým rukopisem. Dostala jsem do vínku praktickou představivost, takže vidím nějakou věc a vím, co by z ní šlo udělat, jak by se dala přetvořit, ozdobit. Což krásně ladí s mojí snahou o recyklaci a redukci odpadu.

Vyrostla jsem na venkově a proto mám v krvi tendenci žít v sepjetí s ročními obdobími a vést přirozený smysluplný život, kde každé roční období představuje jiný styl života a stravování. Takto cyklicky žiju i ve městě.
Ráda se toulám krajinou, ze které si většinou donesu domů poklady - plody, bylinky nebo dekorativní přírodniny. Miluju platany, kopce, šípkový pudink a vůni jabloní.

Mé oblečení je pro mě barevným balzámem, který mi rozjasňuje den, v práci jsem známá jako "ta barevná", která si háčkuje barefoot sandálky a má kolem počítače pověšené origami girlandy. 

Pokud vám přichystám podnětné zážitky ve svých kurzech, moc mě to potěší.

Helena

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.