Ájurvédská medicína s Pavlem Hlôškou

4146600-ayurvedapic.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

V rámci kurzu se dozvíte to nejdůležitější jak o diagnostice, tak o samotné terapii.

  • Z diagostiky se budeme věnovat principům, ze kterých ájurvéda vychází, principům vzniku nemocí, a principům léčení pomocí ájurvédských technik.
  • Z pohledu terapie se budeme věnovat zdravé výživě, léčivým vlastnostem potravin, jejich využití v čase, a některým dalším léčebným prostředkům ájurvédy. 

Ájurvédská medicína

 věda o životě - ájuh(život) - véda(věda, poznání)

Ájurvédské poznání vychází ze spisů uchované po celé generace 3000let před Kristem (více jak 5000let stará medicína) - je jednou z nejstarších léčebných metod. Pochází z Indie a používá se dodnes. - ve znacích sanskrtu byly uchovány recepty a spisy na palmové listy, které si předávají generace až do současnosti - podle zásady ájurvédy je všechno ve vesmíru léčivé, člověk je jako celek, léčí se tělo i duše a důležitý je i čas na sebereflexi. - ájurvéda věří, že bolest vzniká tehdy když váju (energie) nemůže volně proudit v sirách kanálech sloužící k jeho pohybu

---

Pavol Hlôška

je mezinárodně uznávaný odborník a terapeut ájurvédy a jeden z nejvyhledávanějších terapeutů u nás. Ájurvédou se zabývá více jak 20 let, je žákem Dr. Góvina S. Rajpoota PhD., u kterého absolvoval kurzy ájurvédské medicíny, ájurvédských masáží a indické kuchyně. Je autorem knih  - Ájurvéda česky, Ájurvéda duše a těla, Ájurvéda v terapeutické praxi. Pavol Hlôška je také učitel a zakladatel ŠKOLY ÁJURVÉDSKÉ MEDICÍNY.

Ve spolupráci s českou televizí připravil dokumentární film z Indie v českém znění: Ájurvéda - umění bytí

Doprovodné fotky

  • 1398710-ajurveda-4.jpg
  • 4727050-ajurveda-3.jpg
  • 2378850-bublina-pavel-hloska.png

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.