5losslvyo83-foto-ap.jpg

Alena Ptáčková

Na Naučmese od 26. 2. 2019, vedl/a kurzy pro 1 účastníka.

Jsem koučka a facilitátorka. Od dětství mě zajímaly životní příběhy lidí, kteří ve svém životě dokázali překonávat překážky. Zároveň jsem vždy cítila potřebu pomáhat těm, před které život stavěl různé výzvy, a oni mnohdy nebyli schopni jim úspěšně čelit.

Původní profese mě zavedla jiným směrem, mnoho let jsem se věnovala evropské problematice. Tak, jak se to v životě stává, některé změny jsou dílem náhody. Také moje seznámení s koučinkem bylo více méně náhodou. Bylo to v době, kdy jsem cítila, že potřebuji ve svém životě změnu a chci se někam posunout. A koučink mě opravdu změnil život.

Věřím ve skryté schopnosti lidí. Jsem přesvědčena, že pokud někomu projevíme důvěru v jeho schopnosti, tak tím zásadně ovlivníme jeho další život.

V roli kouče klientům neradím, ale využívám postupů umožňujících klientovi získat nadhled a podívat se na svůj život z různých úhlů pohledu. Pomáhám tak klientům lépe pochopit sebe sama, své pocity a potřeby, naplno využít své schopnosti a uvědomit si svou jedinečnost. Tím posílí svou vnitřní stabilitu a dokáží lépe čelit složitým životním situacím i zlepšit své vztahy s okolím. Jsem autorkou koučovacího programu „KOUČ pro každý den“, který v sobě spojuje koučovací techniky a principy nenásilné komunikace Marshalla Rosenbergera.

Z vlastní rodiny mám dlouholeté zkušenosti s péčí o handicapované. Věřím, že vzhledem ke svým životním zkušenostem dokáži klientům poskytnout bezpečný prostor, kde se mohou plně soustředit na sebe sama, jimi řešenou situaci a položit si otázky, které je zatím nenapadly nebo neměli odvahu si je položit.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.