5losslvyo83-foto-ap.jpg

Alena Ptáčková

Na Naučmese od 26. 2. 2019, vedl/a kurzy pro 45 účastníků. Navštívil/a 2 kurzy.

Respekt – Důvěra – Partnerství: hodnoty, na kterých je postavena moje spolupráce s klienty.

Věřím v sílu přirozeného potenciálu ukrytého v každém člověku i v jeho schopnost naplno jej využít - v osobním a profesním životě i ve sportu. Jsem přesvědčena, že pokud někomu projevíme důvěru v jeho schopnosti, tak tím zásadně ovlivníme jeho další život.

Původní profese mě zavedla jiným směrem. Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy jsem mnoho let působila jako analytička a auditorka. Nelituji toho. Získala jsem cenné zkušenosti při jednání a vyjednávání s mnoha lidmi různých povah i zaměření.

Tak, jak se to v životě stává, některé změny jsou dílem náhody. Také moje seznámení s koučinkem bylo více méně náhodou. Bylo to v době, kdy jsem cítila, že potřebuji ve svém životě změnu a chci se dále rozvíjet. A koučink mě opravdu změnil život. Naučila jsem se lépe pochopit svoje chování, přijímat náročné výzvy a udržet si odstup i nadhled v náročných situacích. A že jich nebylo málo. Koučink je pro mě cesta osobního rozvoje, vášeň a moje poslání.

Od dětství mě inspirovaly životní příběhy lidí, kteří ve svém životě dokázali překonávat překážky. A vždy mě bavilo naslouchat vyprávění druhých. 

Jsem autorkou koučovacího programu „KOUČ pro každý den", který v sobě spojuje koučovací techniky a principy nenásilné komunikace Marshalla Rosenbergera. Využívám postupů umožňujících Vám rozvíjet Vaši individualitu a najít vlastní cestu.

Budu Vás provázet při Vašem poznávání sebe sama a uvědomění si své jedinečnosti. Posílíte svou vnitřní stabilitu, dokážete naplno využít své přirozené schopnosti, dosáhnout životních i profesních svých cílů, lépe čelit životním i profesním výzvám a zlepšit své vztahy s okolím.

Metodiku koučovacího programu využívám i ve svých kurzech. Díky tomu jsou interaktivní a sebezkušenostní, postavené na koučovacím přístupu, kdy nejste jen pouhými posluchači, ale stáváte se aktivními spolutvůrci obsahu kurzu, což Vám umožní dosahovat výrazného pokroku v dané oblasti již v jeho průběhu.

Baví mě i mindfulness a focusing. K životu potřebuji přírodu, hudbu a pohyb. A samozřejmě také blízké lidi. Mojí velkou láskou je i fotografování a tvůrčí psaní. Od roku 2010 se věnuji studiu wushu - taiji rodinného stylu Chen na Taiji Akademii Praha.

Absolvovala jsem mj. kurzy „Akreditovaný profesionální kouč" a „Týmový koučink" (Koučink Centrum, s.r.o., Praha) a „Facilitace v procesu řízené diskuse" (Asociace mediátorů ČR).

Alena

Již uskutečněné kurzy:

Přihlášený na kurzy:

Navštívené kurzy (2):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.