5losslvyo83-foto-ap.jpg

Alena Ptáčková

Na Naučmese od 26. 2. 2019, vedl/a kurzy pro 51 účastníků. Navštívil/a 3 kurzy.

Jsem citlivá žena s kreativní duší a srdcem „sporťáka“. Mou vášní a posláním je objevování jedinečnosti a podpora rozvoje potenciálu jednotlivců i týmů.

Respekt k autenticitě vlastní cesty je pro mě základní hodnotou. Věřím v sílu jedinečného potenciálu ukrytého v každém člověku i v jeho schopnost naplno jej využít - v osobním a profesním životě i ve sportu. Věřím, že každý z nás může svým jedinečným životním příběhem obohatit své okolí. Odpovědi na otázky se nachází hluboko v nás, stejně jako naše „brzdy“. Individuální přístup a naslouchání potřebám druhého člověka je „klíčem“, který otevírá dveře ke skutečnému rozvoji.

Ve své původní profesi analytičky a auditorky jsem získala cenné zkušenosti při jednání a vyjednávání s mnoha lidmi různých povah i odborného zaměření a při práci v týmech. Stala se tak pro mě odrazovým můstkem k mojí současné praxi.

Moje cesta ke koučinku začala ve sportu. I koučink vnímám jako cestu - cestu osobního rozvoje.  Naučila jsem se lépe pochopit svoje chování, přijímat náročné výzvy a udržet si odstup i nadhled v náročných situacích. A že jich nebylo málo. 

Ve své koučovací praxi propojuji koučovací techniky a principy nenásilné komunikace Marshalla Rosenbergera a využívám postupů umožňujících Vám rozvíjet Vaši individualitu a najít vlastní cestu.

Vlastní metodiku využívám i ve svých kurzech. Jsou interaktivní a sebezkušenostní, postavené na koučovacím přístupu, kdy nejste jen pouhými posluchači, ale stáváte se aktivními spolutvůrci obsahu kurzu, což Vám umožní dosahovat výrazného pokroku v dané oblasti již v jeho průběhu.

Mojí velkou láskou je fotografování, tvůrčí psaní a můj podcast „Křídla inspirace“. K životu potřebuji přírodu, hudbu a pohyb. A samozřejmě také blízké lidi. Od roku 2010 se věnuji wushu -  taiji rodinného stylu Chen na Taiji Akademii Praha. Zajímá mě rovněž focusing a mindfulness.

Absolvovala jsem mj. kurzy „Akreditovaný profesionální kouč“ a „Týmový koučink“ (Koučink Centrum, s.r.o., Praha) a „Facilitace v procesu řízené diskuse“ (Asociace mediátorů ČR). Při koučování dodržuji Standardy ICF a Etický kodex ICF.

Vždy mě zajímaly a inspirovaly životní příběhy lidí. Těším se i na ten Váš!

Alena

Již uskutečněné kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.