Jak „zkrotit“ své emoce

5losslvyo83-foto-ap.jpg

Alena Ptáčková

Od dětství mě zajímaly životní příběhy lidí, kteří ve svém životě dokázali překonávat překážky. Zároveň jsem vždy cítila potřebu pomáhat těm, před které život stavěl různé výzvy, a oni mnohdy nebyli schopni jim úspěšně Více o lektorovi »

6qkqvzl0anl-foto-komunikace.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Určitě jste se někdy dostali do situace, kdy Vaše komunikace s druhým člověkem probíhala pod vlivem emocí a vzájemného nepochopení. Pravděpodobně jste si kladli otázku, jak tomu příště předejít.

Ve své předchozí profesi jsem získala bohaté zkušenosti v jednání s lidmi různých povah a zaměření. Osobně jsem se mnohokrát přesvědčila, jak mohou emoce zásadně ovlivnit vzájemnou komunikaci a její výsledek.

Až s pomocí nenásilné komunikace jsem se naučila lépe pochopit a zvládat své emoce. Ráda se s Vámi podělím o cestu ke komunikaci založené na respektu a porozumění.

V průběhu kurzu se dozvíte, jak zlepšit komunikaci a mezilidské vztahy prostřednictvím uvědomění si svých pocitů a toho, jak je naše chování ovlivněno našimi emocemi. Kurz probíhá v malé skupince, aby mohl být zajištěn individuální přístup ke každému účastníkovi.

Čemu se budeme věnovat:

  • Nejčastější chyby v komunikaci (hodnocení, domněnky, ultimáta)
  • Principy nenásilné komunikace (4 kroky k vzájemnému pochopení)
  • Jak se vcítit do druhého člověka? (3 kroky, jak na to)
  • Zásady efektivní a empatické komunikace (popis, parafrázování, dotazování)

Společně si vyzkoušíme konkrétní situace a budeme sdílet své životní zkušenosti. Objevíte tak své dosavadní chyby v komunikaci a jejich příčiny. To Vám umožní zlepšit svou komunikaci a obohatit své vztahy s okolím.

Naučte se, jak „zkrotit“ své emoce a získejte nadhled při komunikaci se svým okolím!

 

Podkladové materiály jsou v ceně kurzu a obdržíte je na místě.

S sebou si přineste poznámkový blok a psací potřeby. A nezapomeňte na dobrou náladu, otevřenost vůči ostatním účastníkům a ochotu sdílet své zkušenosti a pocity.

 

Těším se na setkání s Vámi!

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.