9ally5cx5nurhji-776a1069-1.jpg

Adéla Pečlová

Na Naučmese od 24. 3. 2014, vedl/a kurzy pro 3 účastníky. Navštívil/a 2 kurzy.

Ke šperku mě přivedlo studium architektury. Ohraničená zadání, přísné termíny a virtuální projekty ve mně probudily touhu po sebevyjádření, chuť tvořit něco hmatatelného a osobního. Stala jsem se šperkařkou, ale architektura mě nikdy neopustila, naopak. Promítá se do mé tvorby v podobě jednoduchých konstrukcí a prvků, které odkazují na krásu světa stavebních materiálů. 

Díky Naučmese jsem absolvovala jeden z prvních kurzů Pavla Ovesného na téma punkové podnikání. To mě vedlo k dalšímu rozvoji , osmělení se a otevření vlastního šperkařského worskohopu. V současné době pracuji na zakázkové výrobě a vlastních kolekcích. Přeji si předat své zkušenosti a znalosti, rozhodla jsem se otevřít dveře ateliéru a pozvat ty, kteří mají vztah k řemeslu, krásnu nebo do tohoto světa chtějí jen nakouknout a prozkoumat si ho.

Cestu ke šperku jsem si "prošlapala" od nuly. Začínala jsem s pilkou na železo u ponku v tátově garáži. Díky tomu jsem nasbírala velké množství zkušeností a znalostí z oborů, které jsou k práci na volné noze tolik důležité. Od sebeprezentace, po tvorbu webu, focení kolekcí s modelkou, prodávání vlastní práce nebo spolupráce s copywrighterkou a delegování toho, co už nezvládnu. 

Zkušenosti z 8 let na volné jsem zúročila během založení projektu Architektky. Společně s kamarádkou Alžbětou Brůhovou jsem založila skupinu, fungující on-line i off-line. Je zaměřena na podporu a síťování žen v architektuře. Pořádáme edukační večery zaměřené na témata work - life balance, marketing nebo péče o tělo. Díky našemu projektu jsme byly osloveny jako kurátorky pro jedno z čísel časopisu ERA21. Díky Architektkám otevíráme možnost kultivovat a ovlivňovat dění v komunitě architektů i mimo ní.

Profesně se věnuji architektuře a šperku. Tyto dva obory se navzájem prolínají a doplňují. Pracuji na volné noze a díky tomu mám možnost pracovat na projektech, které mi jsou blízké. Studium jsem absolvovala na ČVUT a uzavřela na liberecké FUA TUL. Prošla jsem letní školu šperku na plzeňské univerzitě a absolovovala stáž v ateliéru K.O.V. na pražské UMPRUM pod vedením Evy Eisler. Na podzim roku 2019 jsem si prošla zlatnický 3 - měsíční kurz na učilišti Solunka.

 

 

 

Adéla

Již uskutečněné kurzy:

Navštívené kurzy (2):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?