8vhz5avjyea-radka-foto.jpg

Radka Schillerová

Na Naučmese od 12.4.2018, vedl/a kurzy pro 13 účastníků.

Po narození mého prvního dítěte, jsem si kladla spoustu otázek. Jestli se mám řídit zaručenými pravdami minulých generací nebo svou intuicí. Jestli to, co dělám, může pozitivně či negativně ovlivnit budoucí život mého dítěte a jak? Jsem dobrá máma? Otázek bylo nekonečně mnoho a já zoufale na všechny hledala odpovědi. Byla jsem zahlcena protichůdnými radami a informacemi. Chtěla jsem vědět, jak své dítě vychovat bez zbytečných slz, nepochopení a stresu. Jak zvládnout mateřství, partnerství i domácnost. Jak se udržet v psychické kondici a nezbláznit se z toho. Věděla jsem, že to chci dělat jinak, ale nevěděla jsem jak.

Rodičovství se pro mě stalo životní zkouškou. Abych se mohla stát průvodcem svých dětí, musela jsem si dojít k uvědomění, že začít musím sama u sebe. Stát se matkou pro mě znamenalo nastartovat svůj osobní rozvoj. Naučila jsem se znovu si věřit, našla jsem směr své cesty, rozpoznávám a přestávám používat vzorce chování, které mne omezují a brání rozvíjet sebe i moje děti. Učím se řešit i konfliktní situace v klidu, s nadhledem, pochopením a láskou a měním způsob komunikace. Snažím se žít život, který chci pro moje děti.

Díky vzteklým scénám, emočním bouřím a nezvladatelným situacím, jsem měla a stále mám možnost nahlédnout do svého nitra a zjistit, proč reaguji, jak reaguji, co ve mně vyvolává vztek nebo mně na dětech pobuřuje. Postupně jsem dokázala přijímat a zpracovat svoje třinácté komnaty, zbavit se svých malých bubáku, které si jako každý, neseme z dětství. Buduji si s dětmi harmonický, přátelský a vyvážený vztah plný lásky.

Mým cílem je podělit se o vlastní zkušenosti, znalosti a nabídnout rodičům jiný pohled jak na výchovu tak na rodičovství. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.