9riau00ni31-6.jpg

Radka Schillerová

Na Naučmese od 12. 4. 2018, vedl/a kurzy pro 13 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Po narození mého prvního dítěte, jsem si kladla spoustu otázek. Jestli se mám řídit zaručenými pravdami minulých generací nebo svou intuicí. Jestli to, co dělám, může pozitivně či negativně ovlivnit budoucí život mého dítěte a jak? Jsem dobrá máma? Otázek bylo nekonečně mnoho a já nepřetržitě na všechny hledala odpovědi. Byla jsem zahlcena protichůdnými radami a informacemi. Chtěla jsem vědět, jak své dítě vychovat bez zbytečných slz, nepochopení a stresu. Jak zvládnout mateřství, partnerství i domácnost. Jak se udržet v psychické kondici a nezbláznit se z toho. Věděla jsem, že to chci dělat jinak, ale nevěděla jsem jak.

Rodičovství se pro mě stalo životní zkouškou. Abych se mohla stát průvodcem svých dětí, musela jsem se především poprat sama se sebou, začít si znovu věřit, najít správný směr své cesty, rozpoznat a přestat používat vzorce chování, které mne omezovaly v osobním rozvoji a jiném pohledu na mateřství. Naučit se řešit i konfliktní situace v klidu, s nadhledem, pochopením a láskou a změnit způsob komunikace. Nastartovala jsem svůj osobní rozvoj.

Díky vzteklým scénám, emočním bouřím a nezvladatelným situacím, jsem měla a stále mám možnost nahlédnout do svého nitra a zjistit, proč reaguji, jak reaguji, co ve mně vyvolává vztek nebo mně na dětech pobuřuje. Postupně přijímám a zpracovávám svoje třinácté komnaty, zbavuji se svých malých bubáku, které si neseme z dětství, což je potřebné pro nalezení schopnosti přijímat dítě takové, jaké je.

Velice rezonuji se slovy Thomase Gordona: „Přijmout druhého člověka takového, jaký je, je důležitým faktorem pro založení vztahu, v němž druhý může růst, rozvíjet se, činit konstruktivní změny, učit se řešit problémy, stát se produktivnějším a kreativnějším, naplnit svůj potenciál.“

Buduji si s dětmi harmonický, přátelský a vyvážený vztah plný lásky.

Po pěti letech osobního rozvoje a částečné praxe s maminkami, které řešily složité situace s výchovou svých dětí, jsem se rozhodla pořádat kurzy, kde předávám vlastní zkušenosti a načerpané znalosti ze seminářů, kurzů, knih, konzultací s psychology a terapeuty.

Radka

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.