20150428-160121-dsc-0035-maly-na-web.jpg

Petra Seidlová

Na Naučmese od 30. 9. 2014, vedl/a kurzy pro 51 účastníků.

Domácí kosmetika si mě našla sama.

Přemýšlela jsem nad vánočními dárky a napadlo mě vyrobit balzám na rty. Povedlo se a mě to nadchlo. Vlastně jsem tomu propadla. Hledala jsem další recepty a zkoušela, co všechno se dá jednoduše vyrobit.

Naplánovala jsem velké dílny stylových DIY vánočních dárků v Pracovně na Žižkově, kde jsem zjistila, že nejsem sama DIY nadšenkyně, ale že je nás spousta. Rozjela jsem Made in Vlkova, DIY workshopy pokaždé na jiné téma a čerpala inspiraci z blogů a Pinterestu. Vždycky jsem přinesla nápady a materiál a společně s účastníky jsme potom vytvářeli stylové věci a zkoumali možnosti tématu. Někdy šlo o malování tabulovou barvou na porcelán, jindy o horkou čokoládu na lžičce.

Společně s kamarády rozvíjíme projekt recyklačních dílen Já na tom dělám a objíždíme městské festivaly a akce, pořádáme workshopy pro děti a dospělé, vyrábíme dnes už legendární peněženky z kazet, pásky z cyklo pneumatik a vymýšlíme novinky.

Ze všech mých workshopů mě nejvíc baví domácí přírodní kosmetika, a proto jsem na podzim spojila síly s Juditou Klimentovou a pracovala pro její projekt Kosmetika hrou, lektorovala kurzy a vymýšlela nové inspirace.

Od ledna 2015 s Terkou Máčelovou makáme na projektu Liška Mazaná zaměřenému na kurzy domácí přírodní kosmetiky. Kromě velice kvalitních surovin, je pro nás důležitý přátelský přístup, učení se nových věcí a experimentování přímo na kurzu. Vytváříme blog, kde bychom s vámi chtěly sdílet recepty, propojit bloggerky, které se tomuto tématu věnují a nakopnout téma výroby domácí kosmetiky do vyšších sfér.  

Proč mě to tak baví? Líbí se mi hravost při výrobě a to, že si každý může snadno vytvořit užitečné produkty, u kterých ví přesné složení a může si je vyrobit přesně podle sebe. Moje pleť je citlivka, s atopickým ekzémem je s konvenční kosmetikou konec. O to zajímavější je zkoušet, co mojí pleti vyhovuje a hledat cesty, jak z toho ven.

Kurzy pořádáme v krásném prostředí žižkovské sdílené kanceláře a kavárny Pracovna, spolupracujeme se Skautským institutem na Staromáku, který se zabydluje v nových úžasných prostorech, ze kterých vám spadne čelist nebo se s workshopy účastníme městkých festivalů, marketů aj.zajímavých akcí. 

To, co děláme, nás baví a věříme, že je to poznat.

Petra

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.