5mr4fvy4f9u-img-2445.jpg

Marketa Karvaiova

Na Naučmese od 15. 2. 2018, vedl/a kurzy pro 3 účastníky.

Vyrostla jsem v Praze. Měla jsem dobrou práci, měla jsem peníze, no šťastná jsem nebyla. V žebříčku priorit u mě vede svoboda. Krev mi rozvíří, když se něco děje a život má spád. 

Už pátým rokem funguju jako freelancer a druhým rokem žiju jako digitální nomád na full-time. Co k tomu vedlo? Pustila jsem v Praze byt, opustila svoje pracovní aktivity, prodala co se dalo a teď žiju tam, kde se mi zrovna líbí. Pracuju on-line a peníze na cestování si vydělávám skládáním písmenek na ploše pc monitoru. 

Rok jsem cestovala s přítelem, zkusila jsem to i s kamarádkou a Asii jsem se rozhodla prozkoumat sama. Žila jsem v jižní Evropě: v Lisabonu, na Madeiře, Kanárských ostrovech (Gran Canaria, Tenerife), v Barceloně, Málaze a Valencii. Z Asie jsme se zamilovala do Vietnamu, Thajska a málem jsem zůstala žít na Bali. Prošla jsem si low-cost cestováním se spaním po hostelech i pohodlnou cestou hotelů a fancy bytů. 

Prostě píšu: stále ještě občas do deníku, pro klienty jako copywriterka, a pro vás – na blogu https://nomadplan.eu/ Protože žádný plán není dost šílený, pokud po něm touží tvoje srdce. Máš už svůj vlastní #nomadplan, nebo ho teprve črtáš v hlavě? 

Marketa

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?